W czwartek, 11 grudnia, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników organizowanych przez Województwo Lubelskie konkursów filmowego oraz fotograficznego. W przypadku pierwszego z nich, była to już jego 5. edycja, natomiast drugi odbył się już po raz 14. Podobnie jak w poprzednich latach, przyciągnęły one szereg pasjonatów filmu i fotografii – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, którzy w swoich pracach pokazali, że Lubelskie zachwyca na wiele sposobów.
Poszkodowany w zderzeniu pojazdów zakomunikował, że za chwilę wróci. To jednak nie nastąpiło. Teraz funkcjonariusze ustalają, dlaczego oddalił się z miejsca kolizji.
Już od kilkunastu lat mieszkańcy osiedla im. A. Mickiewicza na lubelskim LSM zbierają się, aby wspólnie ubrać choinkę. Na uczestników czekają występy artystyczne, poczęstunek oraz upominki od Mikołaja.
Miasto Lublin włącza się w obchody 75-lecia Motoru Lublin – w niedzielę Plac Litewski rozbłyśnie w klubowych barwach, a z balkonu Ratusza zabrzmi po raz pierwszy hymn drużyny.
Po zderzeniu pojazdów występują utrudnienia w ruchu na ul. Jana Pawła II, na pasach w stronę ul. Krochmalnej. Do kolizji doszło w czwartek po południu przed skrzyżowaniem z ul. Nadbystrzycką.
Już kolejny raz Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej Chatka Żaka organizuje w dniach 17-18 grudnia br. (w godz. 14.00-19.00) niezwykle ciekawą, zapoczątkowaną przez siebie 2017 r., a wcześniej na lubelskim rynku niespotykaną imprezę - Świąteczne Targi Sztuki Studenckiej „Sztuka pod choinkę”.
W ostatnich dniach lubelscy policjanci poinformowali o karaniu kierowców, którzy zostali zarejestrowani przez kamery zamontowane na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Samsonowicza. Chodzi o tych, którzy ignorowali wskazania sygnalizacji świetlnej i przejeżdżali przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Jak nam przekazano, są plany przełączenia kamer do systemu CANARD.
Na skrzyżowaniu ul. Lubomelskiej z al. Solidarności w Lublinie doszło do zderzenia dacii z toyotą. Obaj kierowcy trafili do szpitala, a policja ustala szczegółowe okoliczności zdarzenia.
W dniach 13–14 grudnia br. na Skwerze architekta Tadeusza Witkowskiego w Lublinie (plac przed Galerią Centrum, Krakowskie Przedmieście 40) odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Na Jarmarku odwiedzający będą mogli kupić tradycyjne produkty regionalne oraz rękodzieło związane z tematyką Świąt Bożego Narodzenia.
Policjanci z Lublina wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem na al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. 37-latek został potrącony na oznakowanym przejściu dla pieszych przez kierującego toyotą. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia. Został szybko namierzony i zatrzymany przez policjantów. Trafił do policyjnej celi.
Już od najbliższej niedzieli, 14 grudnia, na Placu Litewskim zostanie uruchomione lodowisko. Obiekt będzie dostępny dla wszystkich chętnych od godz. 12:00, natomiast uroczyste, oficjalne otwarcie zaplanowano na godz. 16:00. Z zimowej ślizgawki mieszkanki i mieszkańcy oraz turyści skorzystają do 14 lutego, a jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające – również podczas ferii zimowych.
Lubelski radny późnym wieczorem udał się do sklepu po drobne zakupy. Kiedy schodził z przejścia, wjechał w niego samochód osobowy. Kierowca nie udzielając mu pomocy, uciekł z miejsca wypadku. Rannego mężczyznę przetransportowano do szpitala.
Zatrzymał się chcąc skręcić w lewo. Nadjeżdżający z naprzeciwka kierowca sądził, iż zajedzie mu drogę. Dlatego chcąc uniknąć zderzenia zjechał na przeciwległy pas jezdni.
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Cezary Tomczyk odwiedził w środę, 10 grudnia, 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej. Wizyta w koszarach na Majdanku w Lublinie miała charakter roboczy i stanowiła okazję do zapoznania się z aktualnymi działaniami brygady oraz jej potencjałem szkoleniowym i operacyjnym.
Za udział w obrocie znaczną ilością narkotyków odpowiedzą dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 24 i 33 lat zatrzymani przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Lublinie. Mężczyźni wpadli na jednej z ulic podczas jazdy samochodem. Mundurowi łącznie zabezpieczyli 7 kg narkotyków.