690 680 960

Był pod wpływem alkoholu, jechał w takim stanie na polowanie

Najpierw przekroczył prędkość, potem tłumaczył policjantom, że się śpieszy na polowanie. 33-latek w aucie przewoził sztucer i amunicję będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a dodatkowo sąd może też orzec przepadek jego broni i amunicji.

We wtorek w miejscowości Czarna w powiecie łukowskim policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty. Mężczyzna w miejscu, gdzie nie można przekraczać 50 km/h, jechał za szybko o ponad 20 km/h.

33-latek z gminy Adamów tłumaczył mundurowym, że jest myśliwym i że śpieszy się na polowanie. Sprawdzając samochód policjanci zauważyli leżący na tylnej kanapie prawidłowo zabezpieczony sztucer. Jednak w trakcie rozmowy z myśliwym funkcjonariusze poczuli od niego woń alkoholu.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, mężczyzna miał w organizmie ponad 0,3 promila alkoholu. W takim stanie mężczyzna już nie pojechał na polowanie. Nie dość, że stracił prawo jazdy, to dodatkowo policjanci zabezpieczyli jego sztucer i amunicję.

Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzuty i jego sprawa znajdzie finał w sądzie. 33-latek odpowie za wykroczenia w ruchu drogowym i naruszenie przepisów Ustawy o broni i amunicji. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet kara aresztu. Dodatkowo sąd może też orzec przepadek broni i amunicji.

(fot. Policja Łuków)

12 komentarzy

 1. Fajnie, teraz już bez badań można zostać myśliwym? Bo chyba zaszły jakieś zmiany?

  • chciałbym się dowiedzieć kim z zawodu jest ten „myśliwy” – z powodu takich idiotów hoplofobiczne jednostki mają wodę na młyn w temacie…

 2. Niewierna słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

  Był pod wpływem alkoholu, jechał w takim stanie na polowanie – i dobrze, że go „zabezpieczono” bo istniała spora szansa, że dzika, albo wilka rozpozna w swoim koledze, albo w postronnym dziecku i po ptokach, (inaczej kaplica)..

  • dobrze, że kierowcy trzeźwi, przebadani, z państwowymi uprawnieniami na prowadzenie pojazdów mechanicznych rozpoznają ludzi na przejściach dla pieszych – śmieszne jest to, że ludzie potrafią widzieć drzazgę w oku innego a belki w swoim nie widzą

   na wynik 0,3 to normalnie kieliszek piwa wypił pewnie a może nawet i ze dwa!

   • Tak bron pijaka z ostra bronia i za kierownica samochodu, w glowie to pewnie masz niewiele wiecej niz bohater artukulu (czyli nic, no moze 1 iq)

 3. Pewnie chłopina wrażliwy i musiał walnąc kielicha przed polowaniem żeby na widok krwi nie zemdlał

 4. … e tam … pijany myśliwy , żadna nowina … po polowaniu miałby 3 promile i jeszcze autem wróciłby do domu bo jest z lepszego sortu

 5. W Polsce 0.3 to nawet nie powinno być karane, jak wiekszość spoleczeństwa to alkoholicy

  • To, że społeczeństwo oceniasz przez pryzmat osób jakimi się otaczasz to nie znaczy, że większość jest pijakami.

 6. To musi syndzia był.

 7. Jedzie chlop rowerem i ma 1.5 promila, do paki. Jedzie chlop samochodem postrzelac i ma 0.3, do paki. Boziu co za kraj. PISuar kradnie miliony i siedzi na stolku w cieniu ustawy o czynie spolecznym… bezkarny

 8. karma wraca:)

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.3634zł -0.14%
 • GBP 5.3183zł -0.53%
 • EUR 4.6091zł -0.57%
 • CHF 4.7869zł -0.34%

Polub nas