690 680 960

Burze zmierzają do województwa lubelskiego. Kolejne dni z upałem i okresowymi zjawiskami burzowymi

W poniedziałek w regionie lokalnie spodziewane są burze. Wysokość opadów w burzach może sięgać 10-30 mm, prowadząc lokalnie do podtopień. Zdarzyć może się także grad o średnicy 1-2 cm.

W poniedziałek strefa frontu powoli przemieszcza się na zachód i w jej zasięgu występują ciągłe opady deszczu, okresami jeszcze o natężeniu umiarkowanym. Natomiast na pozostały obszar z południowego-wschodu płynie ciepłe i wilgotne powietrze o podwyższonej niestabilności, co będzie prowadzić do rozwoju burz, które miejscami okażą się gwałtowne.

Z uwagi na wysoką wodność powietrza oraz powolne przemieszczenie się burz, głównym zagrożeniem będą silne opady deszczu. Wysokość opadów w burzach może sięgać 10-30 mm, prowadząc lokalnie do podtopień. Zdarzyć może się także grad o średnicy 1-2 cm.

Burze na obszarze woj. lubelskiego są możliwe w godzinach popołudniowych i wieczornych. Strefa konwekcji powinna nasunąć się znad Ukrainy, ale kolejne ośrodki burzowe powinny tworzyć się w naszym regionie. Z prognoz numerycznych wynika, że powinny także utrzymać się lokalnie w drugiej części nocy. Szczyt intensywności ma przypaść na godziny późnowieczorne. Strefa burz powinna przejść ze wschodu na zachód, północny-zachód.

Mogą być to zarówno pojedyncze komórki burzowe, jak i też klastry wielokomórkowe. Charakteryzować mogą się również zwiększoną aktywnością elektryczną.

Kolejne dni powinny przynosić wysoką temperaturę w przedziale od 28°C do 32°C. W zasięgu burz i opadów niższą. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C. Gorąca, a nawet upalna aura może potrwać do 29-30 sierpnia 2022. Czasem zdarzą się również burze. Kolejne burze możliwe są już jutro i pojutrze. Ochłodzenie większe możliwe dopiero na początku września.

Prawdopodobieństwo lokalnych burz ocenia się na 85% w woj. lubelskim w poniedziałek i w nocy z poniedziałku na wtorek.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i lokalnych burz

(fot. lublnin112.pl)

13 komentarzy

 1. Janko nie muzykant

  Wszelką zagłada z tamtej strony tu się wpycha.

 2. Przydałoby się aby Pan Bóg ukarał piorunem wszystkich, którzy głosowali na PIS, PO, PSL, SLD! Nawróćcie się i nie głosujcie na ludzi, którzy służą złemu i nie Polsce tylko obcym mocarstwom Amen!

 3. …’może sięgać 10-30 mm, prowadząc lokalnie do podtopień’. Chyba w mieście.

 4. Nie ma na kogo głosować
  Iść trzeba ale dopisać na liście swojego i na niego zagłosować.
  Inaczej to ruscy.

 5. Kolega Zaleskiego

  Mówił Zaleski że nie będzie deszczu żeby się nie łudzić.

 6. Czy te burze będą tak niszczycielskie w województwie jak po ostatnim waszym ostrzeżeniu? Postraszyliście a nie było ani jednego wyładowania xD

 7. Kokotek antycovidek

  Jeśli za „region” uznać Kraków i Lwów, to teraz tam napierniczają pioruny,
  Sam Lublin dla wrózbitów od pogody to nie region więc możemy spać spokojnie

  • Zalecamy czytanie z należytym rozumieniem publikowanych prognoz. Są one dla regionu, nie dla 40 m2, tam, gdzie się znajduje szanowny Czytelnik 😉
   Burze od kilku godzin są w regionie, miejscami intensywne.

   • Dziadek ze Slamsowa

    Dla mojego „regionu”, czyli 40m2 na slamsowie te straszne zapowiedzi pogodowe o tyle sie sprawdziły, że 15 minut dobrze popadało.
    Dobrze, bo nie usiałem podlewać ogródka zasobami deficytowej wody z kranu.

 8. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

  Nie mam pojecia jak rozumują wrożbici od pogody i redaktorzy, ale wydaje się, że jak sie pisze o regionie to nie ma się na myśli terenu 300 kilometrów dookoła Lublina, a np. poszczególne powiaty w woj. lubelskim.
  Można by się więc pokusić i takiemu np. Dziadkowi ze „slamsowa” napisać: ” Spodziewaj się frajerze deszczu bo chmury w kierunki Miasta Inspiracji są juz jakieś 100 kilometrów i abo bedzie loło, abo bedzie pogoda”.

 9. Przed chwilą pierdyknęło w „regionie” Łodzi, a w regionie lubelskim sie nie doczekata dzisiaj.

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.15%
 • GBP 5.0417zł -0.18%
 • EUR 4.3233zł -0.24%
 • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas