Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Burze przechodzą na wschodzie woj. lubelskiego. Upał do 33 stopni zmierza do naszego regionu

Burze utworzyły się w pierwszej części dnia na wschodzie województwa lubelskiego i wykazują się podwyższoną aktywnością elektryczną, miejscami możliwe silne opady deszczu i grad. Dodatkowo w najbliższy weekend czekają nas najwyższe temperatury od początku roku, co spowodowane będzie napływem powietrza zwrotnikowego. Możliwe są nawet nieprzyjemne noce tropikalne, gdy to temperatura nie spada poniżej 20°C w najchłodniejszej części nocy.

Burze na wschodzie regionu

Dane radarowe i detektory wyładowań wskazują, że na wschodzie woj. lubelskiego obserwowane są burze. Jedna z burz opuściła Polskę i skierowała się nad Białoruś i wykazuje cechy superkomórki burzowe i nie stanowi już zagrożenia. Oddziaływała na pogodę w gminach przygranicznych. Dodatkowo występują burze w powiecie hrubieszowskim, które charakteryzują się krótkotrwałymi ulewami i silniejszymi podmuchami wiatru do 50-65 km/h.

Nadchodzi upał

Piątek przynosi w dzień zachmurzenie umiarkowane, szczególnie na wschodzie duże i tam możliwe przelotne opady deszczu oraz lokalne burze. W najcieplejszym momencie dnia temperatura maksymalna od 24°C do 27°C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W trakcie ewentualnych burz wiatr porywisty do 60-65 km/h.

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie małe. Na termometrach w najchłodniejszej części nocy od 12°C do 14°C. Wiatr okaże się słaby, początkowo zmienny, później południowy i południowo-wschodni.

Sobota przyniesie pierwszy dzień z upałem w tym roku na większym obszarze woj. lubelskiego. W dzień zachmurzenie małe i bez opadów. Temperatura maksymalna od 27°C do 31°C. Wiatr będzie słaby, południowy.

Noc z soboty na niedzielę przyniesie zachmurzenie małe lub bezchmurną aurę. W najchłodniejszej części nocy termometry pokażą od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W niedzielę prognozowana jest temperatura maksymalna od 30°C do 33°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Nie prognozuje się opadów atmosferycznych.

Możliwe tropikalne noce

W poniedziałek czeka nas niżowa pogoda. Prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane miejscami wzrastające do dużego. Na przeważającym obszarze woj. lubelskiego opady deszczu oraz gwałtowne burze. Szczególnie w drugiej części dnia. W nocy temperatura minimalna 18°C do 20°C, niewykluczone że pojawią się 1-2 dni noce tropikalne w czasie prognozowanej fali upałów. Temperatura maksymalna od 31°C do 33°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W trakcie burz porywy do 75-90 km/h.

Od wtorku temperatury spadną poniżej 30°C, a więc poniżej progu upału, ale więcej szczegółów o dynamicznej pogodzie i prognozowanych groźnych burzach podamy w kolejnych dniach.

Prognozy pogody dla Polski
Położenie opadów i lokalnych burz

Burze przechodzą na wschodzie woj. lubelskiego. Upał do 33 stopni zmierza do naszego regionu

25 komentarzy

 1. Studętkom jezdem, to se tak myślem, że;

  Jedna z burz opuściła Polskę i skierowała się nad Białoruś, a nie dałoby się jej zawrócić i jako pomoc Polski skierować na Ukrainę ?

 2. UWAGA PILNE ALARM POGODOWY! Burze w postaci niewielkiego deszczu i kilku wyładowań pojawiły się przy granicy z Ukrainą i opuszczają kraj. Czy wszyscy są tam cali?

 3. Jesteście beznadziejni straszycie codziennie kataklizmami, wczorajsze straszenie jedynie nie obejmowało tornada trzęsienia ziemi i inwazji kosmitów. I nic się nie dzieje. Ostatnie kilka prognoz i kropla deszczu u nas nie spadła. Dzisiaj silna burza obiła mi gradem uprawy. Ostrzeżenia przed burzami nie daliście. Fachowcy od siedmiu boleści.

  • Co za bzdura. Nie spadła kropla deszczu? To nie jest prognoza dla 50 m2 miejsca, gdzie Pan mieszka, tylko dla regionu. Podstawowa wiedza z geografii daje już pewne informacje o tym jak tworzą się burze i gdzie może padać deszcz, ale widzimy dalej niektórzy maja problem z postrzeganiem otaczającego ich świata. Nie wiemy z czego to wynika? Z ignorancji? Celowego trollowania naszych tekstów? 🙂 To już nie jest śmieszne, to jest żałosne przy obecnym dostępnie do narzędzi pogodowych dla każdego i to za darmo :). Jeżeli boi się Pan prognoz pogodowych, apelujemy, aby Pan unikał ich 😉

 4. HEHE TO JAKAŚ PLAGA STRASZENIE LUDZI POGODĄ A POTEM NIC Z TYCH PROGNOZ SIĘ NIE SPRAWDZA XDD NA GAZECIE TYLKO PRZEZ 2 DNI BYŁY ARMAGEDONY ANTYCYKLONY BESTIE ITP XDDD

  • Dobrze najpierw sprawdzić, co było w pogodzie, a potem pisać 😉
   Dobrze, co konkretnie się nie sprawdziło? Może rozmowa na argumenty będzie lepsza 😉

   • WCZORAJ INTENSYWNE OPADY DESZCZU KAZALIŚCIE PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA PODTOPIENIA XDD PRZEDWCZORAJ BURZE Z GRADEM TO JUŻ NIE JEST NAWET XDDD TYLKO MEGA LOL A NAWET ROFTL XDD

    • Podtopienia i zalania m.in. powiat kraśnicki – interwencje staży pożarnej.
     Słabo idzie dyskusja bez argumentów. Prosimy się przygotować 🙂

     • TRALALA A W HISZPANII 50 STOPNI CHYBA ZAPOMNIELIŚCIE ŻE MACIE W LOGO I ADRESIE LUBLIN I ANI O KRAŚNIKU ANI O HISZPANII FAKTYCZNIE DYSKUTOWAĆ NIE BĘDZIEMY XDD

      • Warto dyskutować mądrze na argumenty 😉 . Jak widać nasze nie pasują prawda? 🙂 Bo są zgodne z prognozą 😉
       Od 10 lat na stronie są informacje z Lublina i regionu. Prosimy czytać z należytą uwagą 😉

    • Czyli deszcze nie padał tak?

 5. Nikt tu nie troluje. Ogarnijcie się z tymi prognozami. Doliczyłem się 8 waszych ostatnich prognoz gdy u nas nie spadła kropla deszczu. Dziś ostrzeżenia nie było. A burza była całkiem mocna. Tak tak burza to zjawisko lokalne a ostrzeżenia nie są na miejscowość tylko lubelskie. A te prognozy wcale nie są trafniejsze. Pochwalcie się jak sprawdziły się te wczorajsze, oprócz kilku błyskawic na granicy województw cZy były inne kataklizmy?

  • To nie jest prognoza dla Pana miejsca zamieszkania. O jakich kataklizmach Pan pisze? Bo teraz Pan zmyśla coś, o czym nie pisaliśmy 🙂
   Były burze, były intensywne opady deszczu, były zalania i podtopienia, mało? Wszystko o czym pisaliśmy. Ale niestety, ktoś kto tego nie sprawdził pisze takie komentarze jak Pan ;). Codziennie może Pan to sprawdzić na stronach IMGW, a także dostępnych narzędziach pogodowych rejestrujących m.in. wyładowania atmosferyczne. Co więcej IMGW podaje dobowe wysokości opadów. Pan tego nie sprawdza, tylko zarzuca nam, że coś się nie sprawdziło z prognozy ;). Jeszcze nie ma takich narzędzi, aby Panu ktoś prognozował pogodę na 1 km2 miejsca, gdzie Pan mieszka 😉

  • Pisze Pan, że nie padało tak? Burz też nie było )
   Dane z wczoraj

 6. Jak zwykle temat prognoz pogody rozpala wszystkich ?

 7. Wyzlów powiat hrubieszowski wkońcu popadało.

 8. Będą grzyby.

 9. 24 godziny od zapowiedzi jasnowidzów, pytam gdzie są te burze na wschodzie regionu ?
  Pytam bo na radarze pogodowym Wlndy, ani widu, ani słychu (nawet w okularach nie widzę).

  • Prosimy czytać tekst ze zrozumieniem.

   • To ja już nie wiem: strzyżone, czy golone ?
    Chłop swoje, a baba swoje.
    Okulary mam dobre, bo nawet krótko odziane dziewczyny widzę, a zapowiadanych bur, nie.
    Nawet w szeroko rozumianym „regionie”

 10. Będzie 800+ to madki będę jeszcze bardziej nietrzeźwe.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo