Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Burze pojawią się na obszarze województwa lubelskiego. Miejscami grad, silne ulewy i wiatr do 75 km/h

W środę w regionie prognozowane są zjawiska burzowe. Nie będą one tak intensywne jak wczoraj, ale przyniosą lokalnie ulewne opady deszczu oraz silny wiatr. Miejscami może spaść grad.

W środę od zachodu nad Polską rozbudowuje się klin wyżowy. Tylko krańce wschodnie i południowo-wschodnie będą jeszcze w zasięgu płytkiej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym. Napływać będzie umiarkowana ciepła masa polarno morska charakteryzująca się pewną zawartością pary wodnej. Możliwe są dziś burze, które będą jednak mniej gwałtowne niż wczoraj.

Nad województwem mazowieckim obserwuje się rozwój komórek burzowych. W kolejnych godzinach, chmury burzowe nasuną się nad województwo lubelskie. Prognozowany jest również rozwój kolejnych ośrodków burzowych na wschodzie kraju.

W czasie środowych burz opady sięgną 15-30 mm, powodując miejscami podtopienia. Realne są opady gradu o średnicy do 2-3 cm oraz wiatr do 80 km/h.

Możliwe są zarówno burze pulsacyjne, jak i też superkomórki burzowe. Niewykluczone są klastry wielokomórkowe o stosunkowo niskim stopniu zorganizowania. Burze będą jednak gorzej zorganizowane niż wczoraj.

Najpierw burze mogą pojawić się na zachodzie województwa lubelskiego. Potem może zagrzmieć na przeważającym obszarze regionu. Najwyższa aktywność burzowa jest prognozowana od godz. 14 do 17. Wieczorem aktywność burzowa zacznie maleć. W pierwszej części nocy chmury burzowe zanikną.

Prawdopodobieństwo wystąpienia burz słabszych niż wczoraj ocenia się 90%.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i burz

(fot. fanipogody.pl)

4 komentarze

  1. I kolejna prognoza, która została wydana kiedy burze już zmierzały ? to moja prognoza jest taka. Właśnie wyszło słońce i jest słońce ?

    • Kolejny troll pogodowy hahaha zabawne te komentarze. Czytanie ze zrozumieniem było w podstawówce hahahaha ale masz ból pupki hahahah śmieją się z twoich komentarzy hahahah

  2. ObywatelWsiObokMetropolii

    Ufff dobrze że nie będzie wiało 76 km/h tylko 75 km/h uff odetkłem z ulgom xD Zajmijcie się „niusami” bo to idzie wam lepiej niż prognozy pogody.

    • Po co bzdury piszesz jak się nie znasz. Kolejny znawca pogody z komentarzy hahahahah uwielbiam tych ból dupców. Strasznie mnie bawią komentarze nie znam się a wypowiem. Skorzystaj z radarów pogodowych następnym razem znawco hahahah

Z kraju

Polityka i społeczeństwo