690 680 960

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta organizuje kolejną akcję „Wielkanocna Paczka Brata Alberta”

W ostatnim czasie oczy całego świata zwróciły się w stronę naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta nie zapomina jednak o swoich podopiecznych, czyli osobach ubogich i bezdomnych, które również potrzebują pomocy.

Bractwo istnieje po to, aby nieść wsparcie i nie może dopuścić do tego, by w pędzie dobroczynności kogoś pominąć. Zbliżają się Święta Wielkanocne, a nie każdy ma tyle szczęścia, by pozwolić sobie na suto zastawiony stół podczas wielkanocnego śniadania.

– Na nadchodzące Święta chcemy rozdać osobom w kryzysie ubóstwa co najmniej 200 Wielkanocnych Paczek Brata Alberta, w których znajdą się m.in.: kiełbasa, słodycze, jajka, chleb, świąteczne ciasto, makaron, barszcz, pasztet, masło, sałatka i inne produkty spożywcze, które pozwolą na przygotowanie wielkanocnego posiłku – mówi Monika Zielińska, prezeska Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie.

Wartość każdej takiej paczki to ok. 100 zł. Z produktów, które znajdą się w każdej z nich, wielkanocne posiłki przygotuje 2-3 osobowa rodzina.

– Mamy pewne zapasy żywności trwałej, natomiast nie wystarczą one do wszystkich paczek. Ponadto część produktów tj. jajka, kiełbasę, chleb czy ciasta musimy zakupić. W związku z tym uruchomiliśmy zbiórkę, dzięki której wszystkie osoby potrzebujące, korzystające na co dzień z Kuchni Brata Alberta będą miały co jeść na Święta – dodaje Monika Zielińska.

Dlaczego warto wesprzeć akcję „Wielkanocna Paczka Brata Alberta”?

– Przekazując paczki żywnościowe podopiecznym Bractwa dajemy osobom borykającym się z kryzysem ubóstwa nie tylko poczucie wsparcia i dobra, ale przede wszystkim – przywracamy im wiarę w lepsze jutro – podkreśla prezeska stowarzyszenia.

Wielkanocne Paczki zostaną wydane podopiecznym Bractwa 13 kwietnia podczas uroczystego spotkania w Kuchni Brata Alberta, natomiast ich wydawanie poprzedzone będzie mszą świętą o godz. 9:30.

Każdy, kto zechce wesprzeć naszą inicjatywę może to zrobić wpłacając dowolną darowiznę za pośrednictwem strony: paczkabrataalberta.pl lub bezpośrednio na konto Bractwa: (ING) 23 1050 1953 1000 0023 3387 2428 w tytule wpisując „Paczka Wielkanocna”.

(fot. BA)

3 komentarze

 1. pomagać to można i trzeba uchodźcom ( matkom z dziećmi )
  nie kolorowym byczkom jak Niemcy
  i nie menelom którym nawet nie chce się pod Biedronką popytać o pracę
  tylko chlać szukać
  wiem coś o tym
  24 lata temu wypiłem ostatnie piwo

 2. czy będzie wielki zryw dla polaków ludzi ubogich ,niekiedy biednych i samotnych
  Któży cierpią w samotności ze swoją biedą i bezdomnością.Codziennie walcząc jedni lepiej drudzy gorzej ale zawsze muszą sobie radzić . Czy będziemy w stanie im pomuc tak jak uchodzcom z ukrainy i nazbieramy wspólnie kilka ton żywności .
  Pokazmy ze tak nswet najmniejszy gest pomoże obywatelom polski przeżyć godnie święta. Zjednoczmy się wspolnie
  Godne święta dla karzdego

  • Słuchaczka Radia Wieprzowa twarz

   Przyznam, że wolę kupić i zanieść żywność bezdomnym kotom, które dokarmiam od wielu lat, niż w przypadku wspomnianym wschodnim „gościom” czy nasączonych alkoholem, pożal się Boże, bezdomnym.
   Przynajmniej (podobnież, dobry) Bóg, za dobry uczynek mi to odfajkuje.

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas