Białka Tatrzańska – atrakcje i stoki. Co robić w Białce Tatrzańskiej?

Miejscowości położone nad rzeką Białką są niezwykle malownicze. Jurgów czy też Czarna Góra przyciągają spragnionych odpoczynku na łonie przyrody latem, a zimą stają się fantastycznymi kurortami dla aktywnych. Jednym z częściej odwiedzanych, małopolskich ośrodków narciarskich jest Białka Tatrzańska. Portal Noclegowo.pl przeanalizował, co warto zobaczyć w miasteczku oraz jakie stoki będą najlepsze dla fanów białego szaleństwa.

 

Gdzie na narty w Białce Tatrzańskiej? 

Poszukujesz prawdziwego raju dla zakochanych w szusowaniu po ośnieżonych stokach? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z nauką jazdy na nartach lub desce? Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku, przyjazd do Białki Tatrzańskiej to strzał w dziesiątkę. Dla początkujących – i tych najmłodszych, i tych całkiem już dojrzałych – dobrym wyborem będą stacje U Kuruca oraz Zebra Ski. W Białce Tatrzańskiej znajduje się także jeden z największych w kraju kompleksów narciarskich. Ośrodek łączy dwie stacje: Banię oraz Kotelnicę Białczańską. Od niedawna, bez większych komplikacji można także przedostać się na graniczącą z nimi Kaniówkę. W tym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. Około ¾ tras będzie odpowiednie również dla debiutantów, jednak kilka z proponowanych przez stację zjazdów ma naprawdę wysoki poziom trudności. Mowa tu o trasach z oznaczeniami 6, 6a, 8a oraz – posiadających homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej – FIS1 i FIS2. Na nich odnajdą się profesjonaliści.

 

 

Białka Tatrzańska – co warto zobaczyć?

Białka Tatrzańska to jednak nie tylko sporty zimowe. Położenie w dolinie rzeki sprawia, że otaczające ją krajobrazy wyglądają wspaniale o każdej porze roku. Nie powinniście pominąć spaceru po rezerwacie przyrody w Nowej Białej. To tutaj mieści się słynny Przełom Białki, jak również Jaskinia Obłazowa – miejsce o ogromnej wartości dla archeologów. Odnaleziony tu w 1985 roku bumerang, wyciosany z zęba mamuta, okazał się najstarszym tego typu przedmiotem odkrytym dotychczas na świecie. W samej Białce nie brakuje też atrakcji dla dzieci. Jeśli podróżujesz z pociechami, na pewno ucieszą się z wizyty w parku linowym czy strefie Bania Kids, czyli ogrodzie zabaw przy Hotelu Bania. Frajdą dla całej rodziny będzie też przejażdżka kolejką górską na szczyt Kotelnicy Białczańskiej.

 

 

Białka Tatrzańska – atrakcje w okolicy

Jeśli wybieracie się do Białki Tatrzańskiej na dłużej, warto odwiedzić również pobliskie miejscowości. W położonym niedaleko Jurgowie, na odkrycie czekają niewielkie, ale wyjątkowe zabytki architektoniczne. To idealne miejsce, aby poczuć prawdziwego ducha Podhali. W Zagrodzie Sołtysów dowiecie się jak niegdyś mieszkali górale. Zaledwie o kilka kroków od muzeum, oddalony jest kościół św. Sebastiana, wybudowany w 1650 roku. Z pewnością zachwyci Was bogato zdobionym wyposażeniem. W Czarnej Górze, na wysokości 903 m n. p. m., znajduje się natomiast punkt widokowy. Rozpościerająca się z niego panorama to także coś, co koniecznie musicie zobaczyć!

 

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą