690 680 960

Bez uprawnień i po środkach odurzających. Mercedes odjechał na lawecie na policyjny parking

Za kierownicą mercedesa siedział mężczyzna nieposiadający uprawnień do kierowania pojazdami. Co więcej, przeprowadzony przez policjantów test wykazał, że 31-latek znajdował się po wpływem środków odurzających.

W poniedziałek wieczorem bialscy policjanci na ul. Janowskiej w Białej Podlaskiej zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa. Z informacji mundurowych wynikało, że siedzący za kierownicą mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Razem z nim podróżował jego znajomy. Na widok funkcjonariuszy 31-latek oświadczył, że to nie on kierował samochodem. Mężczyzna był trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Potwierdził to również przeprowadzony przez policjantów test.

Od mężczyzny pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie. Auto zabezpieczone zostało na parkingu strzeżonym natomiast kierowca mercedesa został zatrzymany. Policjanci potwierdzili też, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania.

Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenie.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

6 komentarzy

 1. Ciekawa sprawa. Pijakowi robią alkomat i puszczają wolno. A po np ziółku auto na lawetę i wesołek na dołek.Gfyby tak z każdym pijakiem robili. Ach. Marzenia

 2. nieposiadający

 3. Radio ma'''''''''

  Gdy by tak z każdym pijakiem to by ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,zarzygali i nie było by dołka. I co robić z tymi po ziółkach?????????????????

 4. A więc to dlatego wczoraj jechał rowerem po chodniku. Bo nie miał prawa jazdy, więc skąd mógł wiedzieć, która część drogi służy do ruchu pojazdów.
  Wychodzi na to, że znowu się pomyliłem się. Jednak nie każda dorosła osoba na rowerze musi mieć Prawo Jazdy. Jednak zdarzają się rowerzyści (w tym przypadku chodnikowy para-rowerzysta) bez Prawa Jazdy.

 5. A kto później płaci za parking.?????

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej