Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Z autokaru wyciekał olej, pojazd chwilę wcześniej był na badaniach technicznych. Stacja będzie miała problemy

Kontrola autokaru zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu. Wyszło też na jaw, że chwile wcześniej był on na badaniach technicznych, które trwały kilka minut.

W poniedziałek około godziny 8:40, w punkcie kontrolnym zlokalizowanym na parkingu przy Muzeum Wsi Lubelskiej, funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego i Policji skontrowali autokar, którym dzieci miały jechać do Okuninki. Już na początku mundurowi dostrzegli, że z pojazdu wycieka olej, skapując na nawierzchnię parkingu. W wyniku tego nie dopuścili autokaru do dalszej jazdy.

Prowadzone czynności wykazały, że w ubiegłym tygodniu pojazd kontrolowali funkcjonariusze policji z Zamościa. Zatrzymali oni dowód rejestracyjny z uwagi na brak aktualnych badań technicznych. Tym razem kierowca tłumaczył, że badania zostały właśnie wykonane. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że autokar 40 minut przed kontrolą był w jednej ze Stacji Kontroli Pojazdów w Świdniku. Zdziwieni funkcjonariusze spojrzeli na zapis tachografu. Urządzenie wskazało, iż przegląd trwał zaledwie kilka minut.

Ze względu na stan techniczny pojazdu policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny autokaru. Dodatkowo inspektorzy zapowiedzieli, że o działalności Stacji Kontroli Pojazdów, w której wykonywany był przegląd autokaru, powiadomią Starostę Świdnickiego, który sprawuje nadzór nad tego typu placówkami.

Z autokaru wyciekał olej, pojazd chwilę wcześniej był na badaniach technicznych. Stacja będzie miała problemy

(fot. WITD Lublin)

22 komentarze

  1. Jest to pomówienie gdzie zdjęcia wycieków ?. Stał tam 10 godzin śladu kropli nie było !

    Holownik

  2. W Hrubieszowie lepsze numery robią na SKP:)