Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Będzie remont drogi Dorohucza – Trawniki. Na Wieprzu powstanie nowy most

Niebawem ma się rozpocząć przebudowa drogi wojewódzkiej nr 838 na odcinku od Dorohuczy do Trawnik. Zburzony zostanie również dotychczasowy most na Wieprzu, w jego miejsce postanie nowa przeprawa.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie podpisana została umowa na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 838 na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 w Dorohuczy do miejscowości Trawniki. Wykonawca, którym jest firma Intop z Tarnobrzega, będzie miała za zadanie wykonać nową nawierzchnię drogi oraz zjazdy, przebudować skrzyżowania z drogami bocznymi oraz wykonać zatokę autobusową wraz z peronem przystankowym, chodniki a także utwardzić pobocza.

Zakres prac obejmuje również budowę nowego mostu na rzece Wieprz. Obecna przeprawa zostanie zburzona, w jej miejsce powstanie zupełnie nowy obiekt. Będzie to czteroprzęsłowy most o konstrukcji sprężonej belkowo – płytowej. Co ważne, ruch na drodze wojewódzkiej musi zostać utrzymany, więc na czas prowadzonych prac zbudowany zostanie tymczasowy most, którym będą mogły poruszać się pojazdy.

– To kolejna bardzo ważna i potrzebna inwestycja drogowa. Zależy nam na tym, aby drogi wojewódzkie były coraz bezpieczniejsze. Przypomnę, że w tym roku w budżecie województwa zarezerwowaliśmy na przebudowę dróg rekordową kwotę blisko pół miliarda złotych. Jednocześnie już przygotowujemy się i planujemy inwestycje drogowe w ramach nowego okresu programowania. Na ten cel chcemy przeznaczyć około miliarda złotych – tłumaczył przewodniczący sejmiku Michał Mulawa.

Cała inwestycja ma zostać zakończona do 30 listopada 2020 roku. Jej koszt to ponad 40 mln złotych.

Będzie remont drogi Dorohucza – Trawniki. Na Wieprzu powstanie nowy most

Będzie remont drogi Dorohucza – Trawniki. Na Wieprzu powstanie nowy most

(fot. Google Street View, Urząd Marszałkowski)

10 komentarzy

 1. Firma nie złożyła życzenia w tym przypadku

  Przynajmniej jakaś dobra inwestycja..

 2. I tak ciężarówki z kruszywem z Bogdanki roztluka nową drogę w dwa lata

 3. Bardzo dobrze, wreszcie! Po ilu? Po dwudziestu latach? Ale dlaczego tylko do Trawnik, a nie na całym docinku do Fajsławic? Przecież tam też można koła pogubić, a stawianie kolejnych ograniczeń prędkości doprowadzi chyba tylko do tego że będzie się można tamtędy tylko 20 km/h

 4. Zatoka autobusowa? Gdzie? W lesie w Ewopolu czy na łąkach?

 5. Trawniki – Fajsławice ta droga też bardzo ważna i nic nie będzie się remontować to skandal Województwo musi znaleźć dodatkowe pieniądze i to szystko…

 6. Bardzo dobrze, plomby można pogubić na tej drodze. A na odcinku Trawniki-Fajsławice to sztuczne szczeki wypadają 😀 Jechałem tamtędy przed zimą więc teraz pewnie jest jeszcze gorszy sajgon .

 7. Bardzo dobra informacja dla mnie. Codziennie jeżdżę tędy do pracy. Odcinek Ewopole – Dorohucza jest chyba najgorszy w województwie.

 8. Odcinek Trawniki-Fajsławice no i oczywiście ten nieszczęsny płaski przejazd przez tory Lublin-Chełm. Tak jak go zbudował ówczesny zaborca-Rosja jest do dzisiaj od 1900 roku !.

 9. W gorszym stanie jest odcinek Trawniki – Fajsławice tam powinni remontować

 10. Podobno ten odcinek do Fajsławic ma być robiony w przyszłym roku

Z kraju