Będzie remont drogi Dorohucza – Trawniki. Na Wieprzu powstanie nowy most

Niebawem ma się rozpocząć przebudowa drogi wojewódzkiej nr 838 na odcinku od Dorohuczy do Trawnik. Zburzony zostanie również dotychczasowy most na Wieprzu, w jego miejsce postanie nowa przeprawa.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie podpisana została umowa na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 838 na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 w Dorohuczy do miejscowości Trawniki. Wykonawca, którym jest firma Intop z Tarnobrzega, będzie miała za zadanie wykonać nową nawierzchnię drogi oraz zjazdy, przebudować skrzyżowania z drogami bocznymi oraz wykonać zatokę autobusową wraz z peronem przystankowym, chodniki a także utwardzić pobocza.

Zakres prac obejmuje również budowę nowego mostu na rzece Wieprz. Obecna przeprawa zostanie zburzona, w jej miejsce powstanie zupełnie nowy obiekt. Będzie to czteroprzęsłowy most o konstrukcji sprężonej belkowo – płytowej. Co ważne, ruch na drodze wojewódzkiej musi zostać utrzymany, więc na czas prowadzonych prac zbudowany zostanie tymczasowy most, którym będą mogły poruszać się pojazdy.

– To kolejna bardzo ważna i potrzebna inwestycja drogowa. Zależy nam na tym, aby drogi wojewódzkie były coraz bezpieczniejsze. Przypomnę, że w tym roku w budżecie województwa zarezerwowaliśmy na przebudowę dróg rekordową kwotę blisko pół miliarda złotych. Jednocześnie już przygotowujemy się i planujemy inwestycje drogowe w ramach nowego okresu programowania. Na ten cel chcemy przeznaczyć około miliarda złotych – tłumaczył przewodniczący sejmiku Michał Mulawa.

Cała inwestycja ma zostać zakończona do 30 listopada 2020 roku. Jej koszt to ponad 40 mln złotych.

(fot. Google Street View, Urząd Marszałkowski)

10 komentarzy

 1. Firma nie złożyła życzenia w tym przypadku

  Przynajmniej jakaś dobra inwestycja..

 2. I tak ciężarówki z kruszywem z Bogdanki roztluka nową drogę w dwa lata

 3. Bardzo dobrze, wreszcie! Po ilu? Po dwudziestu latach? Ale dlaczego tylko do Trawnik, a nie na całym docinku do Fajsławic? Przecież tam też można koła pogubić, a stawianie kolejnych ograniczeń prędkości doprowadzi chyba tylko do tego że będzie się można tamtędy tylko 20 km/h

 4. Zatoka autobusowa? Gdzie? W lesie w Ewopolu czy na łąkach?

 5. Trawniki – Fajsławice ta droga też bardzo ważna i nic nie będzie się remontować to skandal Województwo musi znaleźć dodatkowe pieniądze i to szystko…

 6. Bardzo dobrze, plomby można pogubić na tej drodze. A na odcinku Trawniki-Fajsławice to sztuczne szczeki wypadają 😀 Jechałem tamtędy przed zimą więc teraz pewnie jest jeszcze gorszy sajgon .

 7. Bardzo dobra informacja dla mnie. Codziennie jeżdżę tędy do pracy. Odcinek Ewopole – Dorohucza jest chyba najgorszy w województwie.

 8. Odcinek Trawniki-Fajsławice no i oczywiście ten nieszczęsny płaski przejazd przez tory Lublin-Chełm. Tak jak go zbudował ówczesny zaborca-Rosja jest do dzisiaj od 1900 roku !.

 9. W gorszym stanie jest odcinek Trawniki – Fajsławice tam powinni remontować

 10. Podobno ten odcinek do Fajsławic ma być robiony w przyszłym roku

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.