690 680 960

Nie zauważył pieszej na przejściu, wjechał wprost w kobietę. Wszystko nagrała kamera monitoringu (wideo)

Poważne konsekwencje czekają nieostrożnego kierowcę, który wczoraj w Łukowie potrącił przechodzącą przez ulicę kobietę. Mężczyźnie już teraz policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 11:00 na ul. Kaczyńskich w Łukowie. Służby ratunkowe zostały powiadomione o potrąceniu osoby pieszej. Na miejsce skierowano zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

Z ustaleń funkcjonariuszy łukowskiej drogówki wynika, że kierujący volkswagenem mężczyzna zjeżdżając z ronda potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych kobietę. Poszkodowana 46-letnia mieszkanka Łukowa została przetransportowana do szpitala.

Badanie alkomatem wykazało, że 44-letni kierowca był trzeźwy. Jak tłumaczył, nie widział przechodzącej po przejściu kobiety. Zauważył ją dopiero w ostatniej chwili i już nie zdążył zatrzymać pojazdu. Na szczęście obrażenia jakich doznała, nie zagrażają jej życiu.

Za spowodowanie zagrożenia i rażące naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Niebawem skierują sprawę do sądu. Kierowcy grozi zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna a nawet kara pozbawienia wolności.

(wideo – policja)

31 komentarzy

  1. powinien utracić prawko i robić od nowa

  2. A co jeśli na miejsce zdarzenia nie wzywa się Policji bo pieszemu nic nie było i nie chciał? A potem zaczął wymyślać problemy?

  3. Co jest nie tak w tym miejscu. Jest to już kolejne potrącenie pieszego na tym przejściu w niedługim czasie. Nie tak dawno zostały tu potrącone dziewczyny.

  4. Zupełnie nie wiem, co wy tu się znęcacie nad kierowcą. Owszem, szła po przejściu ale na pasie wyłączonym z ruchu a to traktowane jest jako wysepka, na której pieszy może bezpiecznie zaczekać na dogodny a przede wszystkim bezpieczny moment przejścia. Problem w tym, że piesi są pewni pierwszeństwa ponieważ czują, że są na przejściu, natomiast kierowcy i słusznie, jadą gdyż pieszy na tym przejściu jeszcze nie jest, co nie znaczy, że grzecznosciowo nie może się zatrzymać. Ta sama sytuacja jest z przejściem z wysepką pomiędzy pasami…

Kursy walut

  • USD 4.3269zł -0.22%
  • GBP 5.302zł -0.63%
  • EUR 4.6069zł -0.31%
  • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas