690 680 960

Wjechał peugeotem w rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala

Wczoraj przed południem we Włodawie doszło do potrącenia kobiety jadącej na rowerze. Poszkodowana cyklistka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło we wtorek przed godziną 9:00 na ulicy Kraszewskiego we Włodawie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu auta osobowego i rowerzystki. Na miejscu interweniowała policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący peugeotem, 30-latek z gminy Wola Uhruska, uderzył w 66-letnią cyklistkę przejeżdżającą przez przejazd dla rowerzystów.

Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci ustalają dokładne okoliczności wypadku oraz apelują o ostrożność na drogach i zwracanie szczególnej uwagi na kierujących jednośladami.

(fot. Policja Włodawa)

4 komentarze

  1. Gdyby rowerzystka przejeżdżała po przejściu dla pieszych, to winna byłaby rowerzystka. A, że rowerzystka przejeżdżała po przejeździe rowerowym, to winna (zdaniem forum) będzie rowerzystka.
    Czy bezmyślna 66 latka, nie wie, że 30 latka kierująca samochodem może mieć problemy ze wzrokiem. A do tego, jeszcze ten żywopłot.

  2. Czasy się zmieniają. Jeszcze kilka lat temu, można było wyczytać na forum, że rower po przejeździe dla rowerów to się przeprowadza. Albo, że na PdR to rowerzysta musi ustąpić, a nie odwrotnie. Jednak jakieś pozytywne zmiany zachodzą.

  3. Dopiero 30 lat i już takie problemy ze wzrokiem! To co będzie za kilkadziesiąt lat? No chyba, że 66-latka wleciała w obcisłych gaciach na przejazd z prędkością 30km/h. Oczywiście zza żywopłotu.

  4. 1a. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.
    Jeżeli nie skrecał to kierowca to sprawcą była rowerzystka

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej