690 680 960

Auto zwolniło, a kierowca przesiadł się na fotel pasażera. Wszystko widzieli policjanci

Radzyńscy policjanci zauważyli zwalniający przed nimi pojazd. W pewnym momencie kierujący przesiadł się na fotel pasażera. Co więcej, z przodu pojazdu była zamocowana urwana linka holownicza.

W minioną niedzielę wieczorem w miejscowości Tchórzew, w gminie Borki w powiecie radzyńskim, na drodze krajowej numer 19 policjanci zauważyli zwalniający pojazd osobowy marki Ford.

Auto powoli traciło prędkość i zjeżdżało na pobocze. W trakcie, kiedy mundurowi dojechali do pojazdu zauważyli, jak w pojeździe kierujący przesiada się na fotel pasażera, ponadto z przodu pojazdu była zamocowana urwana linka holownicza.

Na początku mężczyzna próbował się „wybielić” z faktu kierowania samochodem. Policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u 49-latka mieszkańca Siedlec blisko promil alkoholu w organizmie. Na tym kłopoty mężczyzn się nie skończyły. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Wkrótce 49-latek stanie przed sądem. Za złamanie zakazu sądowego grozi mu do 5 lat więzienia, natomiast kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień sankcjonowane jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kierowcy „na podwójnym gazie” grożą konsekwencje finansowe oraz nowy zakaz prowadzenia pojazdami.

(fot. lublin112.pl)

10 komentarzy

 1. Jeżeli kierował pojazdem bez działającego silnika, to zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi nie złamał.

  • No wlasnie. A poza tym kierowca przesiadl sie na miejsce pasazera, weIc mu nie zrobią. Typ ma głowę na karku i na pewno sie wybroni. Powie, ze kierowal pojazdem bez wlaczonego silnika, a poza tym wcale nie siedzial za kierownica. Gosc jest podwojnie kryty.

  • @Franio
   Ale bez dzialajacego silnika samochod daleko nie zajedzie, wiec ta luka w przepisach niewiele daje kierowcom, którzy maja zakaz. Trzeba by paru ludzi, ktorzy by ciagle pchali auto, a z tym za duzo roboty. Chyba, ze chcesz np. pojechac na zakupy, to wtedy ok.

   • @mikołaj
    No właśnie. Można posadzić za kierownicą kogoś z zakazem i pchać jego auto w drodze do pracy czy do sklepu. Trzeba tylko kupić lekkie, małe i zwrotne autko, żeby łatwo było je pchać i prowadzić z wyłączonym silnikiem.

 2. Hehehehe. Po pijaku na zakazie. Widac, ze facet ma w d… policje i polskie sady. Bo co mu mogą zrobic? Dostanie max 2 lata za kratami, a typ sie smieje z takiej kary.

 3. WIdać gość był holowany, linka sie urwala i pijany kierowca holowanego auta nadzial sie prosto na patrol policji. Scena jak z komedii. Warto ją sfilmować XD

 4. W sumie jak ma jeden zakaz, to mu bez roznicy, czy dostanie drugi czy trzeci, wiec gosc sie juz niczym nie przejmuje.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas