Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy policjanci otrzymali rowery elektryczne. Będą na nich patrolować ścieżki rowerowe (zdjęcia)

Do lubelskiej policji trafiły rowery elektryczne. To pierwsze tego typu jednoślady, z których korzystać będą funkcjonariusze w naszym województwie. Zakupił je Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

W poniedziałek przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się przekazanie funkcjonariuszom wspomaganych elektrycznie rowerów. Mundurowi otrzymali jednoślady z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz Członka Zarządu Województwa Lubelskiego Sebastiana Trojaka. Rowery będą wykorzystywane przez patrole pełniące służbę głównie na ścieżce rowerowej wokół Zalewu Zemborzyckiego.

Rowery wyposażone są w centralny silnik Bafang M300 o mocy znamionowej 250W i maksymalnej 350W. Silnik ten wyróżnia się m.in. wysokim momentem obrotowym, który może osiągać wartości do 80 Nm i jest wyposażony w zintegrowany czujnik prędkości. Do tego dochodzi aluminiowa rama, hydrauliczny widelec przedni oraz hydrauliczne tarczowe hamulce.

– Liczba rowerzystów w naszym województwie jest z każdym rokiem coraz większa, a patrolowanie ścieżek rowerowych z radiowozu nie zawsze jest możliwe. Dlatego przekazujemy policjantom rowery, aby ich wspomóc i zapewnić im dobrą jakość służby – mówił Jarosław Stawiarski.

To nie jedyne wsparcie, jakie Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego przekazał dzisiaj lubelskiej policji. Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie nadinsp. Artur Bielecki odebrał także symboliczny czek na kwotę 60 tysięcy złotych. Środki te mają zostać wykorzystane jako dofinansowanie do zakupu radiowozu.

Lubelscy policjanci otrzymali rowery elektryczne. Będą na nich patrolować ścieżki rowerowe (zdjęcia)

Lubelscy policjanci otrzymali rowery elektryczne. Będą na nich patrolować ścieżki rowerowe (zdjęcia)

Lubelscy policjanci otrzymali rowery elektryczne. Będą na nich patrolować ścieżki rowerowe (zdjęcia)

(fot. UMWL)

23 komentarze

 1. Łoo!Znaczy się,nie będą musieli kręcić ped… pardon… korbami.

  • Cieee chorobaaaa !!!

   JWK – używaj jedynie poprawnych na 112 określeń, Boże broń nie jakieś tam szczątkowe „ped”, które sugeruje nieobyczajny wulgaryzm, a jedynie słuszne: „gej” (w tym przypadku: „… nie będą musieli kręcić gejami…”

 2. ale fajnie 2rowery na cały garnizon i jeszcze na prawie koniec sezony dramat ale zdjęcia są są głównego marszałka

 3. A co kondycji nie ma na zwykły rower? :>

 4. A gdzie kaski ? Później taki się wywróci i będzie pełnopłatne L4…

 5. Rowerzysta amator

  Może się wezmą w końcu za jeżdżących w nocy bez oświetlenia ale znając życie to będą jeździć tylko w dzień.2 rowery -smieszne.

 6. Żal na to patrzeć. Potężne pieniądze wydane w błoto. Te rowery z lekka mówiąc są bardzo słabe. Z bardzo słabych podzespołów. Nawet policjanci nie potrafią zająć pozycji odpowiedniej na tych rowerach. Żal i tyle.

 7. To jeszcze napisać wypada ile taki rower kosztował. Fajnie, że taki rower waży ponad 30 kg. W sumie do patrolu spokojnego, żeby się nie spocić to jest może i wart.

 8. Może w końcu złapią Frania na jego trójkołowcu na plastikowych kółkach.