Aukcja koni w Janowie Podlaskim była porażką. Byli szefowie stadnin organizują własne wydarzenie

Po bardzo słabych wynikach tegorocznej aukcji koni arabskich Pride of Poland, podobne wydarzenie zorganizują zwolnieni w kontrowersyjnych okolicznościach byli prezesi stadnin, a także osoby współpracujące z nimi. W wydarzeniu wezmą udział światowi hodowcy, którzy odwrócili się od janowskiej aukcji.

Przez lata aukcja koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim była światowej klasy wydarzeniem, na które zjeżdżali hodowcy i miłośnicy koni z całego świata. Kwoty, jakie udawało się uzyskać ze sprzedaży, szły w miliony euro, przy czym nabywców znajdywała większość z oferowanych koni. Tegoroczna aukcja, jak zgodnie uznają specjaliści, zakończyła się klęską. Sprzedano sześć koni za łączna kwotę 410 tys. euro, przy czym z 25 wystawionych koni, aż 19 nie znalazło nabywcy. Warto dodać, że przed laty kwotę jaką uzyskano podczas tegorocznej aukcji, płacono za pojedyncze konie.

Problemy zaczęły się już w ubiegłym roku, po tym, jak odwołani zostali prezesi stadnin koni arabskich Marek Trela z Janowa Podlaskiego i Jerzy Białobok z Michałowa, a także inspektor ds. hodowli koni Anna Stojanowska. Decyzja ta spotkała się z ogromnym oburzeniem środowiska na całym świecie. Zarzuty, jakie zostały wyciągnięte wobec odwołanych osób, nie uzyskały później potwierdzenia w rzeczywistości, a prokuratura umorzyła śledztwo. Następnie padły cenione klacze: Pianissima, Preria i Amra. Dwie z nich należały Shirley Watts, żony perkusisty Rolling Stones, która od lat była jednym z najważniejszych klientów aukcji. Wtedy to zerwała ona współpracę ze stadniną w Janowie Podlaskim.

Po bardzo słabych wynikach janowskiej aukcji, swoją postanowiły przygotować osoby zwolnione przez ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Byli szefowie stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie Marek Trela i Jerzy Białobok oraz była inspektor w Agencji Nieruchomości Rolnych Anna Stojanowska, a także dotychczasowa organizatorka Pride of Poland Barbara Mazur, na początku września pod Krakowem zorganizują trzydniową imprezę, na której oferowanych będzie 30 koni. Jak już wiadomo, mają wsparcie sponsorów z całego świata, zaś wśród gości będzie m.in. Shirley Watts. W rozmowie z money.pl Anna Stojanowska zapewnia, że ich aukcja nie będzie konkurencją dla Pride of Poland. – Kochamy konie i dlatego dalej chcemy przy nich działać. To nasza pasja – wyjaśnia.

(fot. lublin112)
2017-08-16 22:40:13

Zobacz również

34 komentarze

 1. Brawo tak trzymać utrzyjcie nosa tym którzy nie mają zielonego pojęcia o koniach.

  • czy to nie za poprzednich władz padła pierwsza klacz? czy notorycznie nie „okulawiały” się konie? czy firma organizująca aukcję była wybrana w drodze przetargu? czy stadnina płaciła w czasie aukcji na boxy we własnych stajniach firmie prowadzącej wydarzenie? skąd wzięli konie byli pracownicy stadniny?

 2. Kto i ile Wam zapłacił za opublikowanie tego żenującego artykułu? Zarzekaliście się, ze nie interesuje was polityka a czymś takim wpisujecie się w narrację totalnej opozycji. Za chwilę Stajecie się drugim łonetem.lub wirtualną.

  • Włącz telewizję republika i nie doszukuj się polityki we wszystkim co się dzieje dookoła. Nie narzucaj swojego światopoglądu i upodobań partyjnych zwłaszcza w tekście dotyczących koni i faktycznej porażki tej aukcji. Taki krzyżyk masz na górze można go nacisnąć i zamknąć stronę :D. No komediant z tej Zochy co myśli, że ktoś płaci za materiały hahahahaha o koniach. Tak tak na zamówienie opublikowali Soros ich prosił ahahahaha. Ty tak na poważnie ???hahahahaha 😀

   • Chyba od nie dawna czytasz ten portal. Cofnij się parę tygodni wstecz a w komentarzach znajdziesz odpowiedz redakcji odnośnie wydarzeń politycznych i o czym ma ten portal głównie informować. Jeżeli uważasz, że jest to artykuł o koniach a nie o krzywdzie ludzi oderwanych od koryta, to żal mi ciebie. Co takiego się koniom dzieje, że należy o tym pisać na 112? Głodzą i biją te biedne zwierzęta? Może redakcja napisze w jakie długi p. Żuk wpędził Lublin a przede wszystkim, jak zamierza je spłacić?

    • Spłaci się, spłaci. Co prawda konie ostatnio potaniały, ale lubelskie kozy zawsze w cenie ;).

    • Zocha w tekście nic o polityce nie ma ale widzę, że dobrze wiesz, że to była zagryfka Twojej partii? Zniszczyli taką imprezę, a teraz trzeba to uciszyć? Czemu mieli by nie napisać o imprezie która była światowej klasy, a teraz nie jest nawet wydarzeniem na skalę wojewodztwa… A że ludzie pomówieni zostali oczyszczeni z zarzutów też warto było napisać… Teraz ktoś powinien odpowiedzieć za pomówienie i za klęskę imprezy…

    • A to że 3 konie padły nie wzrusza cię?

     • Znasz szczegóły, czy tylko narrację totalnej opozycji i przekaz łonetu, TVNiedorozwój czy też wirtualnej szczujni? Poświęcili te konie w walce o utracony żłób. Tacy ludzie są w stanie zrobić wszystko by odzyskać utracone wpływy, władzę i apanaże. Tylko koni żal……

    • Zmień tabletki . Albo zacznij brać jak nie bierzesz .
     Trolle wszędzie wietrzą spisek .
     Biedne trolle .

    • Zocha,jaka ty durna jesteś, siejesz propagandę,te długi o których mówisz głupia,to wszystko na rozwój naszego miasta poszło ,wkład własny musimy mieć w 20%,RESZTĘ DAŁA NAM UNIA,aby nasze miasto tak pięknie teraz wyglądało

  • Chyba najwyższy czas spojrzeć prawdzie w oczy.

  • Tv trwam radio maryja nasz dziennik i wpolityce to Twoje media idz „ciorcie” skad przyszlas :p

  • Co ci przeszkadza opublikowany artykuł, ludzie mają prawo wiedzieć, tak tęskni za cenzurą to włącz reżim tv, tam na bank o tym nie wspomną.

  • Zocha, Z tobą to już kiepsko w koniach politykę widzisz? Fanatyzm przeszedł w obłęd .

 3. I bardzo dobrze 🙂

 4. czyli oby było tak jak do tej pory, udało się… nie ruszajmy układów

 5. To może coś z naszego podwórka. Np. o przekrętach Prezesa LSM p. Gąbki? Pseudo Dom Seniora lub wybór wykonawcy przy budowie obiektu komercyjnego bez przetargu? O kilkukrotnym lobbowaniu na rzecz LPEC- czyli likwidację piecyków gazowych i zmuszenie emerytów do zaciągania kredytów na tę „wygodę” nie wspominając o kompleksowych remontach zrujnowanych łazienek na własny koszt? Czy ze względu, że jako były radny zwolennik p. Żuka i PO a wybrany z list SLD jest nietykalny?

  • Dobrze Mietek pisze. Dom seniora dodaj naprzeciwko szkoly. Zuk jakos nic nie mial przeciwko jak zawsze dla deweloperki podobnie na gorkach czech. Przykladow mozna dodac a ciemnogrod mysli ze taki fajny jest bo blokow wszedzie nawcibia.

  • Co ma prezes SM do prezydenta Żuka???? Pomysl a potem pisz!!!!

 6. „Dobra zmiana” pełna „profesjonalistów: od wszystkiego 😉

 7. Śmieszni jesteście. O obchodach „Cudu nad Wisłą” i Bitwie Warszawskiej jak i niemałego wkładu Ułanów walczących KONNO ani słowem nie wspomnieliście a rozczulacie się nad byłymi pracownikami stadniny.

  • Jak już to raczej nad 200 letnią stadniną którą szanowali nawet okupanci a ktoś to zniszczył w nieco ponad rok. Koni i dobrego imienia szkoda

 8. Czyli klapa aukcji koni w Janowie wygląda na sabotaż.

  • Bo wg ciebie za każdym razem jak ktoś coś spier… to sabotaż.? Twoje życie musi być wyjątkowo parszywe i pełne teorii spiskowych. Jak ktoś bez wiedzy, uprawnień, wykształcenia w tym temacie pójdzie majstrować przy gazie i dojdzie do wybuchu to nie jest to sabotaż lecz naturalna konsekwencja głupoty, za którą swoją drogą powinno się odpowiedzieć.

   • Delikwenci stracili pracę i obiecują przeprowadzenie alternatywnej aukcji, która przebije tę oficjalną. No ale przecież ci delikwenci nie zabrali ze sobą koni, bo ta stadnina te nie jest jednak prywatny folwark. Więc nasuwa się pytanie, skoro oryginalne konie janowskie osiągnęły niskie ceny, to jakim cudem inne konie mają sprzedawać się lepiej. Jedyne wyjaśnienie jest takie, że dawna dyrekcja, która miała wieloletnie kontakty z kupcami, robiła krecią robotę. W tym kraju ludzie codziennie tracą pracę, ale nikt po takim wydarzeniu nie stara się zatopić dawnej firmy.
    A te osobiste wycieczki sobie daruj, bo nawet w twoim środowisku to nie przystoi.

 9. Szczerze mówiąc – nie bardzo rozumiem o co taki hałas. Bo kogoś z pracy zwolniono i się msci? I buntuje środowisko wykorzystując swoje kontakty? Kto to co nie widzi to jest ślepy. Stadnina to biznes – taki sam jak inne. Ja widzę tu sabotaż jakich wiele w biznesie. Ktoś odchodzi z pracy i zabiera klientów. Normalka. Nie widzę sensacji.

  • Niech zgadnę wszystko co nie wyjdzie to sabotaż, a kto sabotuje TVP? Kto sabotuje pomoc po wichurze? Oni sami dążą do samozagłady. Warto się znać na tym za co się robi, stadnina jest tego przykładem.

 10. Jak ktoś dosypie w nocy jakiegoś świństwa do paszy dla koni przed Krakowską aukcją to będziemy o tym mówić że Janowianie odpłacili pięknym za nadobne.

 11. Dawno nie widziałem tak opiniotwórczego artykułu na lublin112, świetnie się was czyta ale jak opisujecie to co się dzieje a nie mieszacie w Politykę. Każdy wie, że temat stadniny w Janowie jest polityczny. Artykuł napisany tak, że się nie przyczepisz, bo piszemy przecież o wydarzeniu! Co z tego, że zawarliśmy tam kilka swoich opinii sugerując jednocześnie innym? Nie jestem PISuarem, POwcem, KODomitą i zbieraczem kapusty, czytam lublin112 (jeszcze) bo nie mieszał się w politykę (której mam przesyt) i przedstawiał fakty z regionu. Ufam, że zostaniecie na tej ścieżce. Pozdrawiam.

 12. 1. Jeśli konie na aukcji w Janowie były kiepskie, to wina kilkunastu lat hodowli, nie zmiany zarządu 2 lata temu. Dobre linie selekcjonuje się latami.
  2. Jeśli konie są z dobrych linii, a kupujący nie przyjechali, i nie chcieli brać udziału w aukcji, to znaczy że to jawny bojkot.
  3. Jeśli teraz przyjadą, i będą kupowali konie ze stadnin które nigdy w takich cenach koni nie sprzedawały. To będzie znaczyło że to zmowa, i wszystko ma charakter polityczny lub lobby hodowców mści się za odsunięcie „swoich” z Janowa.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online