Asfaltowi oszuści pojawili się w naszym regionie. Nawierzchnia rozpada się po kilku dniach

Oszuści co jakiś czas wymyślają kolejne sposoby, aby tylko wyłudzić od ludzi pieniądze. Teraz oferują ułożenie asfaltu po bardzo niskiej cenie. Tymczasem nawierzchnia po kilku dniach zaczyna się rozpadać.

Choć metoda oszustwa na tani asfalt, który pozostał z budowy drogi jest znana od kilku lat, to do tej pory w naszym regionie nie notowano tego typu przypadków. Jednak w ostatnim czasie oszuści wzięli sobie na cel mieszkańców województwa lubelskiego. Schemat ich działania jest zwykle taki sam. Najpierw pojawia się mężczyzna, który najczęściej łamaną polszczyzną tłumaczy, że budują niedaleko drogę i zostało im trochę asfaltu. Nie mają go gdzie wykorzystać i chętnie w dobrej cenie położą go na prywatną drogę, podjazd czy też plac.

Ponieważ zaproponowana cena jest atrakcyjna, znajdują również klientów. Po uzgodnieniu szczegółów wszystko odbywa się w ekspresowym tempie. Przyjeżdża wywrotka z asfaltem, grupa robotników i układają w umówionym miejscu nawierzchnię. Następnie inkasują gotówkę, potrafią nawet wystawić fakturę po czym znikają. Radość klientów z utwardzonego terenu nie trwa długo. Po kilku czy też kilkunastu dniach wszystko zaczyna się kruszyć i rozpadać. Okazuje się bowiem, że rzekomy asfalt jest marnej jakości mieszaniną smoły i kamyków.

Wśród oszukanych są zarówno właściciele posesji, rolnicy jak też przedsiębiorcy. W naszym regionie tego typu przypadki zanotowano od ubiegłego miesiąca m.in. w powiecie bialskim oraz opolskim. W grupie oszustów oprócz naszych rodaków są obywatele Irlandii i Rumunii. Czujność klientów skutecznie usypiają także tym, że są ubrani w stroje robotników oraz nie chcą żadnych zaliczek, płatność następuje dopiero po wykonaniu zlecenia.

Oszustów poszukują policjanci w całym kraju. Funkcjonariusze apelują również o zgłaszanie przypadków, kiedy to pojawią się osoby z tego typu propozycjami.

(fot. archiwum – zdjęcie ilustracyjne)
2016-08-15 08:00:41

24 komentarze

 1. Ło ja znam kilka takich firm i robią to na legalu na zlecenie miasta od lat…

  • bo oszukiwać obywatela może tylko władza… monopol nie lubi konkurencji…

  • Asfalt jest prawdziwy
   Z tym ze jak go się kładzie na gołą ziemię bez rzadnej podbudowy z kruszywa i piasku to choć by był najlepszej próby to po przejechaniu większego samochodu od osobowego to popęka
   Nie to żebym bronił tych złodzieji co kradną mase z budowy obwodnicy
   Ale kruszenie się asfaltu zalerzy od podłoża po nim
   A to że organy ścigania wymyśliły bajkę o oszustach – to tylko po to żeby było łatwiej ich złapać.

   • U tu się zgodzę ze słowami Stefanka. Podbudowa jest problemem , a nie sam asfalt!!
    Nic im nie zrobią, bo ludzie nie mają zielonego pojęcia , jak ma wyglądać podbudowa , a oni leją po prostu na to co jest i za to biorą kasę. To wygląda tak, chce pan tu asfalcik? Panie nie stać mnie!! Proszę Pana , za tysiaka , wyrzucę Panu na podjazd i uwalcuję 🙂 Ło, dobra cena, to dawaj pan ten towar , a ja lecę po kasę 🙂

    • u mnie byl taki jeden ,jestem z lubelskiego ,też proponował asfalt na to co jest czy mam droge wysypana białm kamykiem, to wcale nie tysiaka, bo chciał 45zł za metr kwadratowy.

   • Zgadam się z tym co piszesz ważna jest podbudowa alei grubość asfaltu, pisanie w artukule ze jest to podróbka jest nieprawdą biorą asfalt z asfaltowni tylko jak kładą 1centymetr zamiast 10 to najlepszej jakości asfalt popęka

 2. chytry 2x traci

 3. POLAK ZAWSZE BYŁ GŁUPI,JEST I BĘDZIE. …ZA BEZCEN WSZYSTKO ŁYKNIE A POTEM UDA ŹE ZAOSZCZĘDZIŁ…

  • Jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia, to się ryja wydziera!

   • Nie rozumiem tej nagonki na krzyczących w internecie. Może chciał to wykrzyczeć bo do niektórych małymi to nie dociera. Ten akurat mądrze napisał.

    • Ten ćwok nigdy jeszcze niczego mądrego nie napisał. Jedynie wydzierać się potrafi. No ale jeżeli ta „mądrość” tyczy się Ciebie, to gratuluję.

 4. do takich oszustów należy GDDKiA… patrz trasa nr 19 w kierunku na Lubartów… położony asfalt regularnie pęka, po podobno „gruntownym” remoncie trasy w 2010-11 roku co rok przybywa łat (teraz jest więcej łat niż pierwotnej nawierzchni), a Generalna twierdzi ze wystające łaty zrobione w ramach gwarancji wykonawcy, nie wypływają ujemnie na bezpieczeństwo, ani tym bardziej nie psują zawieszenia w pojazdach… a pani odpisująca na maile raczej włada czysta polszczyzną… z tym ze na moje pytania nie chciała odpowiadać i olewała je cieplutką uryną.

 5. Janusz powie – brawo ja!

 6. Ja nie na temat, ale może Redakcja zainteresuje się tym, bo to u nas na wsi, a dyskusja rozgorzała na cały kraj:

  https://www.youtube.com/watch?v=nRE9jB5_t3E

  http://tablica-rejestracyjna.pl/LSW16962

 7. „oprócz naszych rodaków są obywatele Irlandii i Rumuni”
  Ci obywatele Irlandii to pewnie Ci sami którzy oszukują przy ekspresówkach na tzw. tombak …Oni też mają zawsze te merole na angielskich albo irlandzkich blachach 😉

 8. jak się asfalt kładzie na gołą ziemię to nawet najlepszy popęka. A z drugiej strony ktoś widział kiedyś w Polsce dobrej jakości asfalt?

 9. O kurna „spekulacja”.

 10. standard, jak w pobliżu budują obwodnicę, autostradę to zaraz pojawiają się panowie z asfaltem. Taki bonus od rządu który płaci za te drogi.
  ps. po hiszpańsku gadali ? 😀

 11. Chętnie bym skozystał z takiej oferty , Mam 200mb drogi o podbudowie 45cm . Już 2 lata niec się nie dzieje a teraz bym miał jak znalazł na gładko . Może ktoś ma do nich kontakt . A wcale nie ,muszą być oszustami , po prostu leją taką grubość warstwy za jaką klient płaci , a podbudowa to już inna bajka .

 12. Ja niestety skorzystałam z ich usług miało być pięknie równiutko i z poziomem na prawą stronę. Poziomu niema woda stoi na środku, wszędzie jest krzywo a na dodatek oszukali mnie na 4tyś. rzekomo za chwilę dowiozą asfalt i tyle ich widziałam. Oczywiście wystawili mi korektę rachunku ale to wszystko sciema bo taka firma nie istnieje

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7614zł 0.07%
  • GBP 5.0239zł 0.04%
  • EUR 4.4843zł 0.23%
  • CHF 4.1477zł 0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach