690 680 960

Al. Witosa odblokowana po groźnym wypadku. Pięć osób wciąż w szpitalach (nowe zdjęcia)

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków jest wstępną przyczyną wypadku, jaki miał miejsce na al. Witosa. Ruch został już wznowiony, jednak znaczna część miasta wciąż jest zakorkowana.

Zakończyły się czynności policjantów na miejscu wypadku, jaki miał miejsce kilka minut przed godziną 12 na al. Witosa w Lublinie. Jak już informowaliśmy, na wysokości marketu OBI zderzyły się dwa samochody osobowe: volkswagen i jeep. Są już również wstępne informacje dotyczące przyczyn tego zdarzenia.

Z relacji świadków, jak też zabezpieczonych śladów wynika, iż kierująca volkswagenem kobieta, jadąc w kierunku centrum, na łuku drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków. W wyniku tego, na mokrej po opadach deszczu jezdni auto wpadło w poślizg. Następnie zjechało na pas zieleni i przeciwległy pas jezdni, gdzie zderzyło się z jadącym z naprzeciwka jeepem.

Pojazdami podróżowało łącznie pięć osób. W volkswagenie znajdowała się kobieta z dwójką dzieci w wieku 10 i 2 lat. Osoby te zostały zakleszczone we wraku pojazdu. Na pomoc ruszyli świadkowie, wśród których był strażak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 4 w Lublinie. Widząc, że znajdująca się na przednim fotelu pasażera 10-latka nie wykazuje funkcji życiowych, rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową.

Następnie akcję ratunkową prowadzili przybyli na miejsce ratownicy medyczni. Udało się im uratować życie dziewczynki, po czym została ona przetransportowana do szpitala. Jak ustaliliśmy, kobieta również jest w poważnym stanie. Z kolei dwuletnie dziecko podróżowało z tyłu w foteliku. Nie miało zewnętrznych obrażeń, jednak obecnie przebywa na badaniach. Do szpitali trafiła również para z jeepa.

Przez cztery godziny al. Witosa w kierunku Świdnika była całkowicie zablokowana. Pojazdy kierowano objazdem przez ul. Mełgiewską. Obecnie ruch został wznowiony. Jednak z pewnością utrudnienia na terenie miasta szybko nie znikną. Jak alarmują kierowcy, zakorkowane są wszystkie okoliczne ulice. Stoi al. Solidarności, Tysiąclecia, Andersa, Unii Lubelskiej, ul. Kalinowszczyzna, Lubartowska, Królewska czy też Zamojska, którymi to kierowcy starali się ominąć korki.

(fot. lublin112)

65 komentarzy

 1. Odezwał się ten z wulkanizacji…..
  Polacy nie są już tak glupxi i naiwni żeby nie jeździć na zimówkach!
  Zimówki sprawdzają się też i w lecie nawet rajdowcy nie raz o tym opowiadali !!

 2. Te drakońskie kary , które dodatkowo wprowadza teraz rząd,to nic nie dadzą,jedynie w poprawnie i ostrożnie jezdzacych kierowców uderzą,problem jest w ludziach ,bo teraz życie i zdrowie ludzkie nic nie jest warte, najważniejsze są układy bo znajomości,czy pieszy który nieostrożnie wchodzi na jezdnię myśli o tym , że przez niego jakiś samochód może uderzyć np w drzewo,czy kierowca jadąc szybko myśli o tym , że nagłe może coś się stać,albo poślizg,albo ktoś wymusi,czy wtargnie na jezdnię,mam pierwszeństwo to zasuwam a nikt nie myśli o tym , że ponad zimnymi przepisami ruchu drogowego jest ważniejsze ludzkie zdrowie i życie

 3. Ja od dziesięciu lat błagam policję wcześniej w radecznicy,a teraz w szczebrzeszynie o pomoc i zero reakcji, prześladuje mnie jeden człowiek na wsi przy przyzwoleniu policji,a dlaczego tak jest ,bo ja nie mam znajomości,,a moje życie i zdrowie jest nic nie warte dla urzędnika czy policjanta,nic nie znaczy , że uczciwie ciężko pracuję

 4. Masz problem z człowiekiem itd ,zgłoś się do Warszawy ,w czym problem ???
  Układy kazdy może zawrzeć żaden problem !! Tylko mysl glowa chlopie !!!

 5. I co z poszkodowanymi wie ktoś coś???????🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄🙄

 6. czy mi się wydaję, czy w golfie tylna opona założona jest bieżnikiem w przeciwnym kierunku do jazdy. Jeśli tak to jak ta opona miała odprowadzać wodę?

 7. Rany Julek – maluch na ostatnim zdjęciu! Rzadki widok… Fajny.

Kursy walut

 • USD 4.5066zł -0.22%
 • GBP 5.4151zł 0.02%
 • EUR 4.6684zł -0.28%
 • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej