Akcja protestacyjna nauczycieli w Lublinie. Strajk prowadzi mniej niż połowa placówek oświatowych

Miasto podsumowało wczoraj strajk nauczycieli prowadzony w oświacie. W chwili obecnej akcja protestacyjna prowadzona jest w 66 ze 155 placówek oświatowych prowadzonych przez miasto (ok. 43%).

W dniu 8 kwietnia do strajku przystąpiło 110 lubelskich placówek oświatowych. W chwili obecnej prowadzona jest akcja protestacyjna w 66 ze 155 placówek oświatowych prowadzonych przez miasto.

W akcji protestacyjnej bierze udział:

– 33 z 38 szkół podstawowych (ok 87% szkół),
– 12 z 24 zespołów szkół (ok. 50%),
– 10 liceów (ok. 91%),
– 3 Ośrodki z 5,
– 3 z 12 placówek innych (bursy, mdki, poradnie),
– 5 z 64 przedszkoli (ok. 8 %)

Egzaminy ósmoklasistów dobiegły końca, przebiegły bez zakłóceń, planowo i z pełnym składem komisji egzaminacyjnych. Przystąpiło do nich 2 828 uczniów z 46 szkół podstawowych prowadzonych przez miasto.

Egzaminy gimnazjalne w szkołach prowadzonych przez Miasto Lublin w dniach 10-12 kwietnia odbyły się bez przeszkód i zakłóceń. Do egzaminów przystąpiło 2 507 uczniów z 26 szkół.

W Lublinie egzaminy maturalne odbywać się będą w 30 szkołach prowadzonych przez miasto. Do chwili obecnej rady pedagogiczne, podczas których podjęte zostały uchwały o klasyfikacji i promocji uczniów zebrały się w 17 szkołach, tj. w 57% tych placówek. W pozostałych szkołach rady zaplanowane są do końca tygodnia.

Zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminów kończących dany etap edukacji należy do Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Miasto, do którego zadań nie należy organizowanie egzaminów czy składów komisji egzaminacyjnych, zaangażowało się w pomoc dyrektorom szkół ze względu na dobro uczniów miejskich placówek. Do utworzenia komisji egzaminacyjnych przystąpili dyrektorzy szkół, niestrajkujący nauczyciele oraz nauczyciele z sektora oświaty niepublicznej. W każdej ze szkół udało się skompletować komisje egzaminacyjne na zasadzie wymiany nauczycieli pomiędzy placówkami.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

71 komentarzy

 1. Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.”

 2. Jak ma być poziom nauczania skoro 90% siedzących w szkołach nauczycieli (oprócz młodszych) nie potrafi poruszać się sprawnie w internecie, tworzyć prezentacji lub innych multimedialnych pomocy. Niestety taka prawda. WSTYD NAUCZYCIELE.

 3. Nauczycielu jeden z drugim weźcie się w końcu do roboty i przestańcie biadolić, nikt w kraju nie ma tyle wolnego i za to wolne zapłacone.

 4. Strajkujących nauczycieli powinno się zwolnić dyscyplinarne

  • Ciebie powinno się zwolnić dyscyplinarne. Każdy ma prawo do strajku, a jak strajkowali lekarze, pielęgniarki, policjanci to dobrze było. Niech sobie strajkują przynajmniej mamy dłuższe wakacje ?

 5. Najniższa krajową podnieście o te 15% a nie tylko nauczycielom

 6. Tak Pani Asiu. Pani ma również rację. Pan Dyrektor to taki no aby wyrwać coś nowego… A co do tych mundurkow to totalna… My rodzice utrzymujemy krawcowe które nie mają pojęcia, niby dzieci mierzą a spódniczki prawie do kostek haha. Czy w klasach 1-3 czy gimnazjum poziom nauki zerowyyy. Panie z klas 1-3 mają wywalone, nigdy nic nie widzą jak dzieci dokuczaja innym, w klasach początkowych i nie potrafią wytłumaczyć matematyki. Pytam co robiliście na lekcjach? Pani rozmawiała długo przez telefon. I to jest nauka??? Sławinkowska

 7. Tak Pani Asiu. Pani ma również rację. Pan Dyrektor to taki no aby wyrwać coś nowego… A co do tych mundurkow to totalna… My rodzice utrzymujemy krawcowe które nie mają pojęcia, niby dzieci mierzą a spódniczki prawie do kostek haha. Czy w klasach 1-3 czy gimnazjum poziom nauki zerowyyy. Panie z klas 1-3 mają wywalone, nigdy nic nie widzą jak dzieci dokuczaja innym, w klasach początkowych i nie potrafią wytłumaczyć matematyki. Pytam co robiliście na lekcjach? Pani rozmawiała długo przez telefon. I to jest nauka??? Sławinkowska

 8. Uczyciele zmiękły hahaha.

 9. Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej

 10. Teraz zawiesza ja strajk a od września cyrk znowu zaczną za wakacje nierobom nie płacić tylko wręczac wypowiedzenia.

 11. Od września od nowa cyrk

  Nie robom obniżyć i zabrać przywileje

  • Ciekawe nierobie co zrobisz ze swoim dzieckiem jak pozwalniaja nauczycieli… ze swojego zasranego 500+ nianki nie oplacisz

 12. No i jest artykuł zgodnie z duchem jedynym właściwym ? żałośni ??

 13. Ciebie powinno się zwolnić dyscyplinarne. Każdy ma prawo do strajku, a jak strajkowali lekarze, pielęgniarki, policjanci to dobrze było. Niech sobie strajkują przynajmniej mamy dłuższe wakacje ?

 14. Drogi nauczycielu narzekasz na pensje zaczynające się od 1843 zł mając przy tym wolne weekendy , święta ,pracując w tyg od 8 do 14lub 15 wakacje ,ferie wolne . Jeśli Ci to nie odpowiada to zapraszam do sklepu za najniższa krajowa , nie każdy wolny weekend ani ferie i wakacji zobacZysz czy tak fajnie jest po 8 godz czasem 12 przychodzisz styrany nie czując nóg …zapraszam również w niedziele na 12 godz do pracy wtedy docenisz swój zawód NAUCZYCIELA i zobaczysz czy aż tak źle macie …

 15. Oczywiscie, kiedy poznasz inna prace w godzinach wieczornych i w weekendy to moze zaczniesz szanowacswoja

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online