Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Akcja protestacyjna nauczycieli w Lublinie. Strajk prowadzi mniej niż połowa placówek oświatowych

Miasto podsumowało wczoraj strajk nauczycieli prowadzony w oświacie. W chwili obecnej akcja protestacyjna prowadzona jest w 66 ze 155 placówek oświatowych prowadzonych przez miasto (ok. 43%).

W dniu 8 kwietnia do strajku przystąpiło 110 lubelskich placówek oświatowych. W chwili obecnej prowadzona jest akcja protestacyjna w 66 ze 155 placówek oświatowych prowadzonych przez miasto.

W akcji protestacyjnej bierze udział:

– 33 z 38 szkół podstawowych (ok 87% szkół),
– 12 z 24 zespołów szkół (ok. 50%),
– 10 liceów (ok. 91%),
– 3 Ośrodki z 5,
– 3 z 12 placówek innych (bursy, mdki, poradnie),
– 5 z 64 przedszkoli (ok. 8 %)

Egzaminy ósmoklasistów dobiegły końca, przebiegły bez zakłóceń, planowo i z pełnym składem komisji egzaminacyjnych. Przystąpiło do nich 2 828 uczniów z 46 szkół podstawowych prowadzonych przez miasto.

Egzaminy gimnazjalne w szkołach prowadzonych przez Miasto Lublin w dniach 10-12 kwietnia odbyły się bez przeszkód i zakłóceń. Do egzaminów przystąpiło 2 507 uczniów z 26 szkół.

W Lublinie egzaminy maturalne odbywać się będą w 30 szkołach prowadzonych przez miasto. Do chwili obecnej rady pedagogiczne, podczas których podjęte zostały uchwały o klasyfikacji i promocji uczniów zebrały się w 17 szkołach, tj. w 57% tych placówek. W pozostałych szkołach rady zaplanowane są do końca tygodnia.

Zorganizowanie i przeprowadzenie egzaminów kończących dany etap edukacji należy do Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Miasto, do którego zadań nie należy organizowanie egzaminów czy składów komisji egzaminacyjnych, zaangażowało się w pomoc dyrektorom szkół ze względu na dobro uczniów miejskich placówek. Do utworzenia komisji egzaminacyjnych przystąpili dyrektorzy szkół, niestrajkujący nauczyciele oraz nauczyciele z sektora oświaty niepublicznej. W każdej ze szkół udało się skompletować komisje egzaminacyjne na zasadzie wymiany nauczycieli pomiędzy placówkami.

(fot. lublin112.pl)

71 komentarzy

  1. Od września od nowa cyrk

    Nie robom obniżyć i zabrać przywileje

    • Ciekawe nierobie co zrobisz ze swoim dzieckiem jak pozwalniaja nauczycieli… ze swojego zasranego 500+ nianki nie oplacisz

  2. No i jest artykuł zgodnie z duchem jedynym właściwym ? żałośni ??

  3. Ciebie powinno się zwolnić dyscyplinarne. Każdy ma prawo do strajku, a jak strajkowali lekarze, pielęgniarki, policjanci to dobrze było. Niech sobie strajkują przynajmniej mamy dłuższe wakacje ?

  4. Drogi nauczycielu narzekasz na pensje zaczynające się od 1843 zł mając przy tym wolne weekendy , święta ,pracując w tyg od 8 do 14lub 15 wakacje ,ferie wolne . Jeśli Ci to nie odpowiada to zapraszam do sklepu za najniższa krajowa , nie każdy wolny weekend ani ferie i wakacji zobacZysz czy tak fajnie jest po 8 godz czasem 12 przychodzisz styrany nie czując nóg …zapraszam również w niedziele na 12 godz do pracy wtedy docenisz swój zawód NAUCZYCIELA i zobaczysz czy aż tak źle macie …

  5. Oczywiscie, kiedy poznasz inna prace w godzinach wieczornych i w weekendy to moze zaczniesz szanowacswoja

Wiadomości z info112