690 680 960

Haszysz o wartości ponad 5 mln złotych na granicy (zdjęcia)

Próbę przemytu 83 kg haszyszu o szacunkowej wartości rynkowej ponad 5 mln złotych udaremnili funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Narkotyki zostały zatrzymane w minioną sobotę na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku. W tym roku jest to jedno z większych ujawnień narkotyków na granicy w woj. lubelskim. Ujawnienie możliwe było dzięki ścisłej współpracy funkcjonariuszy Straży Granicznej i służby celno-skarbowej.

Narkotyki próbował wwieźć na Ukrainę obywatel Litwy. Paczki z haszyszem, o łącznej wadze ponad 83 kg, mężczyzna ukrył w odpowiednio przerobionej podłodze samochodu osobowego. W szczegółowej rewizji pojazdu mundurowych wspierała Idea – pies służbowy szkolony do wykrywania substancji narkotycznych.

Sprawę do dalszego postępowania przejęła Straż Graniczna. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

(fot. NOSG)

4 komentarze

  1. Ma dobry nos ten psina .Chciałbym mieć takiego wyszkolonego na pieniądze NBP , tylko mówią że każdy pieniądz nie śmierdzi i tu jest problem bo bez zapachu trudno coś znaleźć.

  2. A ja się ciągle zastanawiam jak taki pies znajduje haszysz i marichuane. Bo jak ma szukać heroiny to się mu wstrzykuje narkotyk i się go uzależnia a potem on szuka bo jest na głodzie. A jak jest z haszyszem i marihuaną? ktoś mu wdmuchuje do nosa?

  3. Naczelniku znaleźliśmy 80kg haszyszu. Dobra! Przynieście te 40kg haszyszu… Proszę Naczelniku tu jest te 20kg haszyszu… No to zapieczętujmy te 10kg haszyszu. Ale będzie Naczelniku premia za te 5kg haszyszu…! ?

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie