Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Agresywny pies pogryzł kobietę. Poszkodowana 55-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala

W minioną niedzielę 55-latka na terenie gminy Zalesie została zaatakowana przez agresywnego psa. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jak ustalili mundurowi agresywne zwierzę wydostało się z kojca jednej z okolicznych posesji.

Do zdarzenia doszło w minione niedzielne popołudnie na terenie gminy Zalesie w powiecie bialskim. Przed godziną 18.00 dyżurny komisariatu w Terespolu został powiadomiony o pogryzieniu kobiety przez agresywnego psa.

– Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Gdy mundurowi dotarli pod wskazany adres ustalili, że dwie spacerujące z dzieckiem kobiety zostały zaatakowane. W wyniku zdarzenia 55-latka doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Właścicielem „agresywnego czworonoga” okazał się 65-latek. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Z relacji mężczyzny wynikało, że zwierzę wydostało się ze znajdującego się na posesji kojca i wybiegło na ulicę – relacjonuje nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Mundurowi ustalili, że pies był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że zwierzę nie było zabezpieczone we właściwy sposób.

– Ustalamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia. W sprawie prowadzone są czynności w kierunku narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Pamiętajmy, że na właścicielach psów ciąży wiele obowiązków, których nie dopilnowanie może skutkować zarówno odpowiedzialnością cywilną jak i karną – dodaje nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla.

PRZECZYTAJ

Znalazła portfel, a w nim sporo gotówki. Podziękowali jej policjanci

 

10 komentarzy

  1. Już po zdjęciu widać, że zwierzę jest trzymane w nieodpowiednich warunkach i nadaje się do interwencyjnego odbioru. Czy pies został zabezpieczony? Nic dziwnego, ze pies jest agresywny jeśli jest trzymany w takich warunkach.

  2. PISwskie wychowanie

  3. Nawet się nie odgryzła, dziwne zachowanie jak na kobietę.

Dodaj komentarz