Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

72-latek porysował zaparkowane auto. Nagrała go kamerka samochodowa

Wkrótce przed sądem stanie 72-letni mężczyzna, który uszkodził jeden z pojazdów zaparkowanych w Świdniku. Sprawcę uszkodzenia auta nagrała kamerka samochodowa.

W minioną sobotę policjanci ze Świdnika otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu zaparkowanego pojazdu marki Toyota. Auto było porysowane ostrym narzędziem. Do zdarzenia doszło na parkingu przy ul. Kopernika w Świdniku. Poszkodowany oszacował straty na około 1000 zł.

Kryminalni ustalili, że sprawcą jest 72-letni mieszkaniec gminy Mełgiew. Mężczyzna nagrał się na kamerkę samochodową zamontowaną w uszkodzonej toyocie.

Mężczyzna został wczoraj przesłuchany i przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Za swoje działanie odpowie teraz przed sądem. Za celowe uszkodzenie cudzego mienia może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

2018-05-24 20:04:06
(fot. ilustr. lublin112.pl)

23 komentarze

 1. Takiego zgreda strach wpuszczać na lotnisko , bo samolot uszkodzi .

 2. Ktoś poleci taka kamerkę

  • najważniejszy jest powerbank do takiej kamerki

   • A nie ładowarka i z gniazda zapalniczki??

    • Niektóre kamerki mimo posiadania baterii wyłączają się jak zgasisz samochód ze względu na brak ładowania z akumulatora (gniazda zapalniczki). Dlatego do postojów podłącza się kamerkę nie do gniazda zapalniczki tylko powerbanku.

     • Kurde no to prawda nie pomyślałem o tym.Ciekawe ile „pochodzi” na powerbanku.?

     • Przecież to bez sensu, idź do pierwszego lepszego mechanika/elektronika/sąsiada. Podłączy Ci stałe zasilanie z akumulatora do zapalniczki albo nawet zrobi drugie gniazdo (allegro za kilka zł) w schowku albo innym dowolnym miejscu. Po problemie. Szkoda power banku i zachodu.

   • zależy od auta. u mnie w Audi a3 po wyłaczeniu auta kamera ciagle nagrywa podpieta do zapalniczki. w niektorych autach zapaliczka odcinana jest

  • Szukaj takiej z trybem parkingowym

  • A119S. Mam. Dokładnie w takich samych okolicznościach się sprawdziła. U mnie wystarczyła prezentacja nagrania sprawcy, by zakończyć sprawę wypłaceniem odszkodowania.

 3. I to jest nasz Polski kodeks karny którego KOD owcy bronili za zabójstwo w ZAMOŚCIU do 10 lat a za samochód z rysą za 1000zł do 5 czyli życie ludzkie warte ze 2 tysie

 4. Ludzie to hieny

  Coś podobnego ??? 72 l a taki wredny człowiek.

 5. Mi kiedyś jakieś koksy chcieli porysować moje BMW e60 535d… nie mam kamerki, ale moje czujne oczy ich nagrały. Uciekali aż się kurzyło za nimi jak mnie zobaczyli,a było ich siedmiu. Goniłem ich jakiś czas dla żartu ale potem mi się już nie chciało, więc wróciłem do basenu. Ale się z nich śmiałem

  • Nie było ich siedmiu tylko to był sidmiolatek a ty wrociles nie do basenu tylko do wyrzucania gnoju od świń

 6. „72-latek porysował zaparkowane auto” – może skończyły mu się naklejki z karnym penisem dla parkujących jak u siebie w Pcimiu Dolnym.

 7. Z uwagi na to że moja choroba psychiczna pogłębia się a leczenie nie przynoś oczekiwanych efektów ,tylko krótkotrwałe przebłyski świadomości chciałbym przeprosić wszystkich użytkowników portalu Lublin112 za głupstwa które wypisuje czasami w komentarzach. Zapewne niedługo będę mieć atak i napiszę coś głupiego dlatego prosze was zignorujcie mój wpis.

  • Z uwagi na to że moja choroba psychiczna pogłębia się a leczenie nie przynoś oczekiwanych efektów ,tylko krótkotrwałe przebłyski świadomości chciałbym przeprosić wszystkich użytkowników portalu Lublin112 za głupstwa które wypisuje czasami w komentarzach. Zapewne niedługo będę mieć atak i napiszę coś głupiego dlatego prosze was zignorujcie mój wpis.

   • Z uwagi na to że moja choroba psychiczna pogłębia się a leczenie nie przynoś oczekiwanych efektów ,tylko krótkotrwałe przebłyski świadomości chciałbym przeprosić wszystkich użytkowników portalu Lublin112 za głupstwa które wypisuje czasami w komentarzach. Zapewne niedługo będę mieć atak i napiszę coś głupiego dlatego prosze was zignorujcie mój wpis.

 8. Mariusz Tatary

  Jak mówiła Pani Rzecznik: „nie popieram ale rozumie”. Człowiek wraca zmęczony z roboty, chce zaparkować pod blokiem, a tu aż biało od busów kurierów, a reszta parkingu zawalona przyjezdnymi i do tego zaparkowani jak wióry tartaczne: na tico co najmniej 2 miejsca potrzebują a na lanosa ze 3. Zapamiętajcie sobie prostą zasadę: parkuje fure tam gdzie daje na tace i nie będzie problemów.

  • Lubelski Koziołek

   Czyli tak naprawdę nigdzie nie możesz pojechać bo tylko 'u siebie’ na parkingu spełniasz tę zasadę. Logika?

 9. NA roboty społeczne wysłać STAREGO ZGREDA bo nudzi mu się na emeryturze.

 10. A jak pojadę ostro ..powinni zastrzelić starego złośliwego dziadygę…po co taki ma chodzić i zuzywać cenne zasoby tej planety