Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

18-latek wciąż jeździ bez uprawnień i po pijanemu oraz powoduje wypadki. Mieszkańcy obawiają się o swoje życie

Po raz kolejny 18-letni mieszkaniec powiatu janowskiego został zatrzymany przez policję. Tym razem nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed funkcjonariuszami.

W czwartek 3 października funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie patrolujący teren gminy Żółkiewka zauważyli jadące auto, które miało niesprawne oświetlenie. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Kierowca opla na widok dających mu znaki do zatrzymania policjantów przyśpieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg.

Po pewnym czasie kierowca opla zjechał w drogę gruntową, którą kontynuował ucieczkę. Policyjny radiowóz miał problem z przejechaniem po mokrej i nieutwardzonej drodze, więc funkcjonariusze, aby nie uszkodzić pojazdu, zaniechali dalszego pościgu. Zdążyli zarejestrować jednak uciekający samochód jak też kierowcę, więc wiedzieli, że nie będzie żadnego problemu z jego zatrzymaniem. Po kilku godzinach zarówno kierujący oplem, jak też podróżujący z nim pasażer, byli już w rękach policjantów.

– W chwili zatrzymania obydwaj byli nietrzeźwi. Każdy z nich miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kierowca usłyszał już zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli jak też kierowania pojazdem pomimo orzeczonego zakazu kierowania. Prawdopodobnie zarzuty będą też rozszerzone o kierowanie pod wpływem alkoholu. Obecnie czekamy jednak na wyniki badań. Młody mężczyzna przyznał się do winy – wyjaśniał nam kom. Piotr Wasilewski z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Kierowca opla okazał się być bardzo dobrze znany policjantom. Nie raz już był zatrzymywany za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, bez uprawnień czy też jako sprawca kolizji i wypadków oraz ucieczek z miejsc zdarzeń drogowych. Jak twierdzą mieszkańcy, którzy się z nami skontaktowali, 18-latek notorycznie ma wsiadać za kierownicę bez uprawnień i po pijanemu.

– Te przypadki, kiedy zatrzymała go policja, to tylko niewielka część z tego, co on tu wyprawia. Strach wychodzić na ulicę. Boimy się o swoje dzieci, że któregoś dnia zostanie któreś z nich potrącone. W tamtym roku spowodował wypadek w którym młoda dziewczyna ledwo co przeżyła. A on sobie nic z tego wszystkiego nie robi. Policja go łapie a za kilka dni znów widzimy go pędzącego przez wieś samochodem. Czy naprawdę musi dojść do tragedii, żeby ktoś w końcu zareagował? Czy musi ktoś zginąć, żeby ten problem został skutecznie rozwiązany? – pytają mieszkańcy.

Na początku grudnia ub. roku informowaliśmy, jak wówczas jeszcze 17-latek, w miejscowości Koszarsko w gminie Żółkiewka kierując fordem stracił panowanie nad pojazdem, auto uderzyło w barierę i spadło z mostu. W samochodzie wracały z dyskoteki trzy młode osoby. Jedna z nich, 16-latka doznała poważnych obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala.

Jak ustalili później policjanci, młody mężczyzna utracił panowanie nad pojazdem, ponieważ chciał celowo wprowadzić forda w poślizg. Po tym zdarzeniu, kierowca miał zaproponować jednej z pasażerek, by to ona wzięła na siebie winę. Kiedy ta się nie zgodziła, uciekł przed przyjazdem patrolu policji.

Z kolei w maju b.r. w miejscowości Błażek w gminie Batorz w powiecie janowskim, kierując fordem doprowadził do zderzenia z autem tej samej marki. 18-latek nie mając uprawnień do kierowania wyjeżdżał z drogi podporządkowanej i wymusił pierwszeństwo przejazdu. Na szczęście w tym przypadku nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała.

(fot. lublin112.pl – zdjęcie ilustracyjne)

64 komentarze

 1. Czyj to synuś że ma w de prawo i sprawiedliwość ? nie potrafio gnoja udupić ?

 2. Przyjdzie czas, a podcieranie się szkłem, uzna za przyjemność.

 3. Dobry świr chyba za dużo filmów akcji się naoglądał ale na chwilę mu dopuścili myląc tym jego czujność brawo że niebiescy się nie rozbili goniąc go nie raz, poćwiczą trochę na tym oto młodym kaskaderze

 4. Jak mialby grama trawki to by 10 lat dostal a ze stwarza zagrozenie zycia dla innych to lache klada wszyscy z naszego zawszonego wydzialu sprawiedliwosci.

 5. Po co milicja ma broń,dla ozdoby???
  Od razu przy próbie ucieczki powinni odstrzelić śmiecia i byłby spokój.
  To to do niczego się nie nadaje i nic z tego nie będzie:-).
  Wsiowy patus !!!

 6. zabierac takim patusom samochod i na licytacje bedzie wiecej na 500+ a przy okazji konfiskata narzedzia zbrodni bo sory jak ktos siada za kolko majac promile to potecjany zabojca.

 7. Fajna ta policja, taka nie za użyteczna.
  Panią ze sklepu co pieniążki znalazła, znajdą i ukarzą, ale pijaka już nie, bo samochodziku szkoda.

 8. ksiądz Andrzej go wyciągnie i za kilka dni dalej będziesz jeździć i kraść kapustę z pól 😀

 9. Rafałek ty patusie trafisz do paki i będą Cię rypać bez wazeliny ale przecież ty to lubisz 😉

Z kraju