690 680 960

16-latek zatrzymany do sprawy oszustwa „na policjanta”

Lubelscy policjanci zatrzymali 16-latka, który odpowie za oszustwo „na policjanta”. Nastolatek przyznał się do zarzucanego czynu, dzisiaj trafi przed oblicze sądu rodzinnego w Krakowie.

W miniony piątek lubelscy policjanci przyjęli zgłoszenie o oszustwie na szkodę 77-letniej mieszkanki Lublina. Kobieta została zmanipulowana podczas rozmowy telefonicznej z rzekomym policjantem i pod pretekstem pomocy w zatrzymaniu przestępców przekazała swoje oszczędności wyrzucając je przez okno.

Pieniądze miały być wykorzystane przy zatrzymaniu i zwrócone w ciągu 48 godzin. Po gotówkę przyszedł młody mężczyzna, który bez słowa oddalił się z pieniędzmi w nieznanym kierunku.

Sprawą zajęli się operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP wspierani przez kryminalnych z KWP w Lublinie. Wykonane ustalenia bardzo szybko doprowadziły policjantów do Krakowa. Tam wczoraj operacyjni weszli do jednego z lokali, gdzie zatrzymany został 16-latek.

Nieletni sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu rodzinnego w Krakowie, gdzie zapadnie decyzja o jego dalszym losie.

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mecz Charytatywny dla Marcela
Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Sławinie
Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Dziesiątej
Potańcówka z tradycją „Hanna prosi do tańca”
Żniwa ze starej fotografii