Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

16-latek zatrzymany do sprawy oszustwa „na policjanta”

Lubelscy policjanci zatrzymali 16-latka, który odpowie za oszustwo „na policjanta”. Nastolatek przyznał się do zarzucanego czynu, dzisiaj trafi przed oblicze sądu rodzinnego w Krakowie.

W miniony piątek lubelscy policjanci przyjęli zgłoszenie o oszustwie na szkodę 77-letniej mieszkanki Lublina. Kobieta została zmanipulowana podczas rozmowy telefonicznej z rzekomym policjantem i pod pretekstem pomocy w zatrzymaniu przestępców przekazała swoje oszczędności wyrzucając je przez okno.

Pieniądze miały być wykorzystane przy zatrzymaniu i zwrócone w ciągu 48 godzin. Po gotówkę przyszedł młody mężczyzna, który bez słowa oddalił się z pieniędzmi w nieznanym kierunku.

Sprawą zajęli się operacyjni z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP wspierani przez kryminalnych z KWP w Lublinie. Wykonane ustalenia bardzo szybko doprowadziły policjantów do Krakowa. Tam wczoraj operacyjni weszli do jednego z lokali, gdzie zatrzymany został 16-latek.

Nieletni sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do sądu rodzinnego w Krakowie, gdzie zapadnie decyzja o jego dalszym losie.

(fot. Policja)

Komentarze wyłączone

Z kraju