Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

15-latek kilka razy uderzył 13-latka w twarz i zabrał mu bluzę

15-letni mieszkaniec gminy Niemce stanie wkrótce przed sądem rodzinnym i odpowie za rozbój oraz posiadanie narkotyków. Nastolatek pobił młodszego od siebie kolegę i zabrał mu bluzę klubu piłkarskiego. Policjanci w miejscu zamieszkania 15-latka zabezpieczyli marihuanę.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na terenie jednej z miejscowości powiatu lubelskiego. Z informacji jakie otrzymali policjanci wynikało, że rozbój miał miejsce podczas spotkania grupy młodych osób.

– W trakcie rozmowy 15-latek miał zwrócić uwagę na bluzę klubu piłkarskiego, w którą ubrany był 13-latek. Mieszkaniec gminy Niemce zdecydowanym głosem kazał ją zdjąć i sobie oddać. Gdy pokrzywdzony odmówił, nastolatek stał się agresywny i kilkukrotnie uderzył kolegę w twarz. W ten sposób zmusił go do oddania bluzy. Gdy na miejscu pojawili się rodzice 13-latka, sprawca uciekł – relacjonuje komisarz Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

Mundurowi z komisariatu w Niemcach bardzo szybko namierzyli sprawcę rozboju. Co więcej, w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 15-latka w koszu na pranie odnaleźli skradzioną bluzę. Dodatkowo w trakcie czynności zabezpieczyli również marihuanę.

– 15-latek został przesłuchany jako nieletni sprawca czynu karalnego. Mieszkaniec gminy Niemce przyznał się do rozboju i posiadania narkotyków. Jego sprawa trafi do sądu dla nieletnich, który zdecyduje o konsekwencjach – dodaje komisarz Kamil Gołębiowski.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

11 komentarzy

 1. więc lubi obcisłe bluzy…

 2. Niech zgadnę . Czy chodziło o koszulkę KS DYS ?

 3. Południowa PDW

  Niezłe bandziorno.

 4. A jaki to rozbój, przecież to zwykłe krojenie. Kiedyś każdy małolat wiedział, że musi się pilnować bo go ktoś może skroić, ale jak podrośnie to znowu on będzie małolatów kroił. Nikt z tego afery na policje nie kręcił. A teraz…

 5. Gdzie to było? niech zgadnę w nasutowie? tam dużo młodocianych bieda patusów. Ciekawe kiedy policja zacznie sprawdzać okolice stacji paliw kółko, placu zabaw dla dzieci i delikatesów?.

 6. Jak on chciał ja wyprać i oddac, zeby w uświnionej nie chodził.

 7. A teraz pewnie będzie sypał skąd miał zioło;)

 8. Może marycha starego…

 9. „kilkukrotnie uderzył kolegę w twarz” – trochę nie na miejscu zwrot. Kolegi się nie bije i okrada.

Z kraju