Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

12-latek po narkotykach uciekał oplem przed policjantami

Policjanci po pościgu zatrzymali opla za kierownicą, którego siedział 12-latek. Chłopiec był pod wpływem narkotyków.

W minionym tygodniu krakowscy policjanci na jednym z osiedli w mieście zauważyli pojazd osobowy marki Opel, którego kierujący wykonał nagły manewr skrętu. W aucie zaparowane były szyby. Policjanci pojechali więc za oplem, aby go zatrzymać, używając jednocześnie sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kierujący samochodem nie zamierzał się jednak zatrzymać i kontynuował jazdę łamiąc przy tym przepisy i przejeżdżając przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Od strony pasażera zaczęły wypadać przez okno w samochodzie niewielkie przedmioty. Kilka ulic dalej auto zatrzymało się, a gdy policjanci podeszli, żeby dokonać kontroli, pojazd ruszył uderzając w radiowóz, co spowodowało jego uszkodzenie.

Za kierownicą pojazdu siedział 12-latek, który podróżował wraz z 16-latkiem i 24-latką. Na miejsce przyjechali policjanci z drogówki, a także drugi patrol, który zajął się porzuconymi przedmiotami. Jak się okazało w aluminiowych zawiniątkach znajdowała się marihuana, a zatrzymany nieletni „kierowca” był pod wpływem środków odurzających.

Policjanci ustalili, że 16-latek dał 12-latkowi narkotyki. Wkrótce nieletnimi zajmie się sąd rodzinny. Starszy z nich usłyszał zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających, grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 3.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

18 komentarzy

  1. To24 letnie krowiszcze też powinno beknąć. Cudowne dzieciaki. Chyba się skuszę i też sobie z jedno zrobię co by za pare lat być tak dumną jak rodzice tej ekipy.