Wypędzanie złych duchów kosztowało ją 1300 zł

Mieszkanka gminy Trawniki straciła 1300 złotych po tym jak odwiedziła ją nieznajoma, zajmująca się wypędzaniem złych duchów. Oszustki szukają policjanci, grozi jej do 8 lat więzienia.

W minioną sobotę do jednej z mieszkanek gminy Trawniki przyszła nieznajoma kobieta, mówiąc mieszkającej tam 64-latce, że jej dom zamieszkują złe duchu i należy je wypędzić. Poleciła, aby 64-latka wzięła chustę i włożyła w nią pieniądze. Gdy ta wykonała polecenie, nieznajoma oświadczyła, że to nie są wszystkie pieniądze jakie gospodyni posiada i nakazała jej przynieść resztę.

Właścicielka poszła więc do innego pomieszczenia i wróciła z gotówką, którą włożyła do chusty. Następnie zgodnie z poleceniem nieznajomej, 64-latka schowała chustę do szafy. Wszystkie te zabiegi miały wypędzić złe moce z domu.

Gdy kobieta opuściła mieszkanie, 64-latka sprawdziła zawartość chusty. Okazało się, że brakuje w niej 1300 zł. O całej sprawie powiadomiła policję. Oszustce grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

Zobacz również

19 komentarzy

  1. Co za ciemne babsko!!!!Toż to średniowiecze!!!

  2. Polski Zwiazek Kołnierzy ….masz całkowitą rację …chodza do koscioła ,wierzą w bajki ,a dziwią sie innym ze korzystaja z dokładnie takich samych „usług ” w jakie sami wierzą …obłuda i dwulicowość

  3. no tak też bym sie wqrwił… NIE DOSTAŁA NAWET PARAGONU !!

  4. Bo pieniądze to złe duchy są, dlatego zniknęły po odprawieniu czarów.

  5. Naprawdę nikt z Was nie został nigdy oszukany, okłamany, skrzywdzony? Życie przed Wami! Może w ,,nowym” drogim samochodzie padnie nagle wyżyłowany silnik, nie dostaniecie pieniędzy za wykonaną pracę, eleganckie buty okażą się tandetną szmirą itp. itd.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!