Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zza okna dobiegał płacz dziecka. Ojciec spał pijany

Nieodpowiedzialny 26-letni ojciec trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna mając 2,5 promila alkoholu miał pod opieką dwuletniego syna.

Przed weekendem policjanci otrzymali wezwanie do jednego z mieszkań na terenie Nałęczowa. Zgłoszenie wpłynęło od matki dwuletniego dziecka, które było pod opieką ojca. Kobieta nie mogła dostać się do mieszkania byłego partnera, a zza okna słychać było płacz dziecka.

– Na miejsce pojechali policjanci z posterunku w Nałęczowie. Sytuacja, którą zastali wyglądała bardzo poważnie. Mieszkanie było zamknięte na klucz, a zza drzwi dobiegał płacz dziecka, które od czasu do czasu wołało matkę. Mimo głośnego pukania i nawoływania przez kilka minut nikt nie otwierał drzwi – relacjonuje mł.asp. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.

Policjanci mieli już wyważać drzwi, jednak otworzył je zaspany dziadek chłopca, który był pod wpływem alkoholu. Okazało się, że zarówno on jak i jego 26-letni syn w najlepsze spali pijani, a dziecko w tym czasie bawiło się samo.

– Chłopiec ubrany był tylko w samą bieliznę. W mieszkaniu panował ogromny bałagan, a co najgorsze w dostępnych dla malucha miejscach znajdowały się ostre narzędzia typu noże, widelce, wędki z haczykami. Nietrudno przewidzieć, że mogłoby dojść do nieszczęścia – wyjaśnia mł.asp. Ewa Rejn-Kozak.

Badanie alkomatem wykazało, że ojciec chłopca miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dwulatek trafił pod opiekę matki, zaś 26-latek do policyjnego aresztu.

Nieodpowiedzialny ojciec usłyszał zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu za grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

2018-02-05 18:22:36
(fot. pixabay.com)

11 komentarzy

  1. Co za bimmer…

  2. Czy w taki sposób wyraża się swoją ojcowską tęsknotę do dziecka?! Dziecko samo dokonało wyboru i nikt nie powinien na siłę „uszczęśliwiać” go. DZIECKU MATKI NIKT NIE ZASTĄPI!!! Taki ojciec dziecko może przestraszyć.

    • Matka z ojcem ma równe prawa! Tak jest w każdym cywilizowanym społeczeństwie. Jak pijane France opiekują się dziećmi to dobrze?!

  3. W Noc SYLWESTROWĄ zamknąć wszystkich rodziców!

  4. Kolejny biedny tatuś poszkodowany przez niedobre, sfeminizowane sądy rodzinne

  5. 500 plus zadziałało na organizm człowieka.Jak najszybciej odebrać mu tą jeszcze żyjącą istotę,póki nie jest za późno.

Z kraju