Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nie żyje pieszy potrącony przez forda. Po raz kolejny nie było odblasków

Nie udało się uratować życia pieszemu, który wczoraj został potrącony przez samochód osobowy. Mężczyzna nie miał żadnych elementów odblaskowych.

Tragicznie w skutkach zakończył się wypadek, do którego doszło w środę po godzinie 17 w miejscowości Jawidz w gminie Spiczyn w powiecie łęczyńskim. Na drodze wojewódzkiej nr 829 Łucka – Łęczna samochód osobowy potrącił pieszego. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy łęczyńskiej drogówki wynika, że pieszy nagle wtargnął na jezdnię, tuż przed nadjeżdżającego forda focusa. Zdarzenie miało miejsce w terenie niezabudowanym, na nieoświetlonej drodze. Pieszy nie posiadał na sobie żadnych elementów odblaskowych.

Mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Lublinie. Lekarzom nie udało się jednak uratować jego życia. Zmarł on w wyniku cięzkich obrażeń ciała. Ponieważ ofiara nie miała przy sobie żadnych dokumentów, trwa ustalenie jej tożsamości.

Kierowca forda był trzeźwy. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.


Wyświetl większą mapę

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2016-02-11 19:40:05

18 komentarzy

  1. KTO JEST KIEROWCA TEN WIE ZE PIESZY IDACY POBOCZEM A TYM BARDZIEJ SRODKIEM DROGI BEZ OSWIETLENIA JAK TAN POTRACONY, JESZCZE AUTO JADACE Z NAPRZECIWKO TO ZADEN KIEROWCA NIE OMINIE TAKIEJ PRZESZKODY I NIE PAJACUJCIE
    BO KAZDEGO Z NAS MOZE SPOTKAC TAKA NIEPRZYJEMNOSC .

  2. Ta Pani,która była kierowcą auta mijającego pieszego chwilę wcześniej zauważyła go mimo braku odblasków z około 150 m zwolniła maxymalnie ,żeby bezpiecznie go ominąć……..niestety kierowca jadący z przeciwnej strony już nie był na tyle ostrożny……… 🙁 za dużo osób w aucie czyli pogaduszki i brak koncentracji a do tego prędkość i mamy efekt!!!!!!!!!!!!!!!!! Auto uderza w pieszego stroną kierowcy ( tak na marginesie miał pieszego na środku jezdni i go nie widział!!!!!) w wyniku czego pieszy frunie nad autem ,następnie jego ciało spada za samochodem i wtedy dopiero kierowca hamuje!!!!!!!!!!!!!!
    KOCHAMY TĘSKNIMY [*]

Z kraju

Polityka i społeczeństwo