Nie żyje piesza potrącona przez audi na krajowej 12

Wczoraj na drodze krajowej nr 12 doszło do tragicznego wypadku. Nie żyje piesza potrącona przez audi.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 17 w miejscowości Siedliszcze, na drodze krajowej nr 12. Policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszej przez pojazd osobowy.

Mundurowi ustalili wstępnie, że kierujący samochodem marki Audi, 39-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego potrącił znajdującą się na jezdni 85-letnią mieszkankę gminy Siedliszcze. Piesza nie posiadała elementów odblaskowych. Z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala, gdzie pomimo udzielania pomocy medycznej zmarła w wyniku doznany obrażeń.

Kierujący pojazdem był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie, którego celem jest wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego w zdarzenia.

2018-01-15 11:43:06
(fot. Policja Chełm)

Zobacz również

32 komentarze

 1. Która to to już z kolei ? Dopóki po wsiach nie rozda się odblasków oni nadal będą żyli w średniowiecznej nieświadomości nas drodze a takie będą skutki.

  • Rozdać można, pytanie czy ludzie będą je nosić.

  • Same odblaski nie uratują wszystkich. Przede wszystkim potrzeba edukacji z zasad ruchu drogowego. Konieczne jest egzekwowanie przepisów nakazujących poruszanie się lewą stroną jezdni (w przypadku braku pobocza) i ustąpienia drogi pojazdom jadącym z naprzeciwka! To akurat niemal 100% mogłoby uratować życie.

 2. Pewnie chłopina zobaczył babcię odzianą w szarzyznę „w ostatniej chwili” (prosty odcinek drogi, teren niezabudowany, około 17-ej to już zmrok – słaba/marna widoczność).

  Zastanawia jedynie lokalizacja śladów hamowania audicy…

  Być może robił „margines” dla „pospiesznego” z naprzeciwka, wyprzedzającego na 3-go.

  Obstawiam więc jakiegoś skur***la, który przyczynił się do tragedii.

 3. przykro się rok zaczyna..
  ale o tych odblaskach trąbi sie cały czas..
  i nic to nie daje..
  sam niedawno w ostatniej chwili zauważyłem pieszego..oczywiście bez odblasków ..

  • Ja widziałem gościa na rowerze bez odblasków, droga nieoświetlona, a ten w najlepsze środkiem pasa. Kierowała osoba dużo starsza ode mnie, a ja siedząc na miejscu pasażera, w samochodzie, który swoje lata już ma, ledwo dostrzegłem „samobójcę”.
   Jeśli młody ledwo co takiego może zobaczyć to co się dziwić, że stary prędzej w niego wjedzie.

 4. Franio, Zuza, Aron – czas start

 5. Bardzo wspolczuje kierowcy.

 6. 3,2,1 forumowi eksperci jadą po kierowcach. Chyba że rodzice im po wywiadówce na koniec semestru internet zablokowali.

 7. Jak zwykle pieszy kompletnie bez wyobrażni …po nocy bez odblasków i pewnie jeszcze szła po prawej stronie …w zasadzie to przepis na tragedię

  • Co się dziwisz, babcia 85 lat może wzrok nie ten, może rozum straciła a może po prostu była schorowana i swoje już przeżyła. Zamiast siedzieć w domu to ruszyła w trasę po zmroku, żeby jeszcze z kimś poszła to może by przeprowadził bezpiecznie. Szkoda że tak to się skończyło i najbardziej szkoda kierowcy bo będzie musiał żyć z tą świadomością.

 8. Mam nadzieje że kierowca dostanie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów bo to jego wina jest ewidętna. PRAWO JAZDY TO NIE LICENCJA NA ZABIJANIE – porządny kierowca powinien rozglądać się czy nie ma pieszych zaruwno na drodze jak i na przejsciach gdzie czesto sa potrącenia. A jak jest ciemno to nie jechać 150 na godzine tylko to kulkuralne 50-60 nawet poza zabudowanym w nocy by uniknąć sytuacji takich jak ta. Sama zostałam wczoraj prawie potrącona przez samochód bo kierowca ślepy i nie widzial jak skrajem drogi a to był JEGO OBOWIĄZEK uważać na pieszych – nikt nie będzie chodził oblodzonym poboczem, od tego mamy drogi!!!
  Prawo powinno chronić obywateli a nie kierowców kturym wszystko wolno…

  • Naucz się najpierw ortografii, to raz. A dwa – skoro wolisz chodzić po jezdni, a nie poboczem, to Twoja sprawa i pokazuje, jak większość pieszych dba o swoje bezpieczeństwo. Zapewne nie nosisz też odblasków, bo po co – to kierowca ma Cię zobaczyć w nocy o północy, a Ciebie nic nie interesuje. Już nie wspominając o tym, jakie masz szanse podczas „spotkania” z samochodem. Ale przecież do niektórych nic nie dociera i nigdy nie dotrze..

   • Ale fruzia! 😮 Brak słów, żeby jakoś jej odpowiedzieć. Powiem tyle : nóż się w kieszeni otwiera.

  • Droga Karyno zdziwi Cię ale to że widzisz samochód nie znaczy że kierowca Cię widzi i pieszych też obowiązują przepisy.
   Art. 11.
   1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.
   2. Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi.
   3. Piesi idący jezdnią są obowiązani iść jeden za drugim. Na drodze o małym ruchu, w warunkach dobrej widoczności, dwóch pieszych może iść obok siebie.
   4. Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.
   4a. Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.
   5. Przepisów ust. 1–4a nie stosuje się w strefie zamieszkania. W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.

  • Nic bardziej mylnego, to właśnie przez taką patologię jak Ty dochodzi do tragedii. Odblaski – po co? Obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pojazdowi na jezdni i poruszania się chodnikiem czy poboczem – po co? Bo to przecież wg niektórych jezdnia jest dla pieszych a kierowcy to jacyś kosmici co powinni widzieć w ciemności, mieć radar w oczach i zdolność przewidywania przyszłości.

  • tobie to dożywotnie powinno się pysk zaszyć byś nim nie kłapała, do garów głupia babo

  • Dziecko drogie, twoim obowiązkiem jest USTĄPIENIE MIEJSCA NADJEŻDŻAJĄCEMU POJAZDOWI, a nie wędrowanie skrajem drogi (czy niejednokrotnie niemal środkiem pasa) jak święta krowa!
   Mam nadzieję, że kierowca szybko dojdzie do siebie…

   Art. 11.
   1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.

  • Niestety ale pieszy nie może zachowywać się jak święta krowa , po zmroku mało co widać a szczególnie jak ktoś jest jeszcze ubrany na czarno bez najmniejszego odblasku , wyskakiwać na przejściu w ostatniej chwili albo myśląc że może ktoś wychamuje …. Ktoś tu miał rację mówiąc że jeżeli ktoś nigdy nie siedział za kierownicą to nie będzie wiedział co to znaczy…, Mówisz tutaj jakby zawsze byli winni kierowcy …trochę nie halo

  • Karyna G wygrywa internety 😀 Wszyscy się złapali, że Ty tak na poważnie 🙂

 9. Dziwna ta droga hamowania… Facet nie powinien się w tym miejscu znaleźć…

  • Fakt, dziwna, ale kto wie czy jakiś nerwowy kierowca z tyłu nie mrugał światłami, by ten zjechał? Do tego babcia zapewne wędrowała nieprawidłową stroną jezdni (więc nie widziała nadjeżdżającego samochodu)… Przyczyn mogło być kilka.

 10. Ta część drogi jest poboczem i nie słuzy do jazdy czy ewentualnej pseudo uprzejmości i pomocy w wyprzedzaniu bo tam może być pieszy lub rowerzysta. Myślałam że już wszyscy kierowcy to wiedzą, że taka uprzejmośc może nas kosztować zabiciem kogoś. Nie warto… a i warto zdjąć nabuzowaną nogę z gazu.

  • Tu nie o pseudo uprzejmość chodzi… Czasem to jedyna forma ratunku przed czołówką z jadącym z naprzeciwka idiotą…

   A w tym przypadku mogło tak być niestety.

   • Oczywiście masz rację należy zjechać jak ktoś jedzie na czołówkę ale to że ktoś wyprzedza lub zdecyduje się na to to współwinni są ci którzy zjeżdżają na pobocze aby temu z tyłu jadącemu to umożliwić i to jest wg mnie ta pseudo uprzejmość

 11. Jeszcze jest jedna możliwość kierowca był trochę zajęty telefonem i dla BEZPIECZEŃSTWA trochę zjechał i ewent trochę zwolnił bo tak dziwacznie i bardzo rozpoznawalnie jeżdzą ci którzy trzymają tel przy uchu. Ale są ” rozgarnięci” w ich mniemaniu i dla większego bezpieczeństwa jadą tam gdzie można 90 jadą 60 no bo wolniej to bezpieczniej i trochę poboczem.

 12. Kaju ale tam jest linia przerywana…. miał prawo zjechać na pobocze choć na zdrowy rozum nie powinien robić tego po zmroku .

  • LHR - Legalny Handlarz Ropą

   za to jest mandat jazda poboczem nie jest do tego moze zjechać ale jechać ciągle nie może poboczem i tego są właśnie efekty

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8326zł -0.49%
  • GBP 4.9104zł -0.66%
  • EUR 4.3243zł -0.35%
  • CHF 3.8081zł -0.26%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Studenci Uniwersytetu Medycznego zagrają dla małych pacjentów
  „Globalna wioska” w Lublinie. Bedzie można poznać kulturę, kuchnię i zwyczaje panujące w kilkunastu krajach
  Lublin na weekend. Sprawdź co się wydarzy
  „Zdrowy Nowy Rok, Zdrowe Ferie” – bezpłatne badania profilaktyczne w Tarasach Zamkowych
  UMCS zaprasza na Noc Biologów 2019
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.