Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie żyje 15-latek, jego kolega jest w szpitalu. Obaj zażyli nieustaloną substancję

Tragicznie w skutkach zakończyło się zażycie przez dwóch nastolatków substancji, która miała działać na zasadzie dopalaczy. U jednego z nich znaleziono pozostałości pochodnej silnego leku.

We wtorek po południu w rejonie ul. Konopnickiej w Biłgoraju znaleziono dwóch nastolatków. Na miejscu interweniowała policja i zespół ratownictwa medycznego. Jeden z 15-latków znajdował się w takim stanie, że lekarz zadecydował o wezwaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chłopak został nim przetransportowany do szpitala w Lublinie.

Niebawem źle się poczuł drugi z 15-latków. Do jego domu wezwano karetkę pogotowia ratunkowego. W międzyczasie chłopak stracił przytomność i ustały jego funkcje życiowe. Natychmiast przystąpiono do akcji reanimacyjnej, która niestety nie przyniosła skutku.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju. Obecnie prowadzone jest nie przeciwko danej osobie, lecz w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Ciało 15-latka zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok. Jej wyniki mają dać odpowiedź, co było przyczyną śmierci nastolatka.

Jak udało nam się ustalić, obaj zażywali wcześniej nieustaloną jeszcze substancję. Miały to być tzw. dopalacze, jednak na chwile obecną nie zostało to potwierdzone. Wiadomo, że przy jednym z nich znaleziono substancję, której wstępna analiza wykazała, że jest to pochodna jednego z silnych leków.

Drugi z 15-latków wciąż przebywa w szpitalu, jego stan się poprawił, jednak wciąż określany jest jako ciężki. Cały czas prowadzone są intensywne czynności mające na celu wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

(fot. pixabay)
2017-11-22 20:04:28

28 komentarzy

 1. A nie uważacie, że za ratowanie/leczenie po zażyciu dopalaczy itp. substancji takie „ofiary” (własnej głupoty) powinny płacić z własnej kieszeni?

  • Nie przejdzie, bo potem trzeba było leczyć tych sponiewieranych paracetamolem na ich koszt, a to źle wpłyneło na kilka mare. Tak więc nie.

 2. Marian Kowalski-ipptv

  Rozciąłeś głowę, masz ranę do szycia – idziesz na izbę przyjęć. Tam zszyli i do domciu. Teraz jak jesteś dziecko to mówią sorry ale dzieci są przyjmowane wyłącznie w DSK Lublin i tam proszę z dzieckiem!!! Takie rozporządzenie wojewody na rozkaz ministra!!! Fajnie aby po kwalifikowaną pomoc jechać przez pół województwa. Pewnie ten śmigłowiec też zaangażowali bo karetką do Lublina by go pewnie nie dowieźli na czas.

 3. Nie ma ludzi mądrych w wieku 15 lat. Ja po cichu z kolegami podpijałem wino swojskie w piwnicy dziadka bo 30 lat temu takich trucizn nie było. Niestety teraz te chińskie o niewiadomym składzie gówna wjeżdżają tonami do Polski bezproblemowo. Media mamy zjebane totalnie. Fb, YT cały internet można tam zobaczyć dosłownie wszystko. Raj dla zboków, dewiantów i świrów wszelkiej maści. Nawet telewizja szczególnie ta komercyjna wali takie filmy ze kiedyś by nie przeszły, mordobicie, goła dupa musi być bo inaczej nuda. Smutne to czasy dla mnie który pamięta stare dobre kino pełne wartości, łez wzruszeń i łez śmiechu świetnych np niemych komedii . To co się wyrabia w szkołach też często woła o pomstę. Dlatego musimy chronić dzieciaki, starzy nie zawsze mają czas, nie zawsze w ogóle są. Są jak dzieci we mgle w dżungli otaczającego nas gówna.Prawo mamy zwalone skoro wielu robi na dopalaczach kokosy. Właśnie dlatego trzeba się brać za poubecki wymiar sprawiedliwości, niedopuszczający młodych wykształconych. Ile lat jeszcze burdele, hazard ( np. maszyny w sklepach, knajpach ) będą nieopodatkowane, czy załatwiane śmieszną kasą lub łapówką ? Głośno się robi po zgonach ale ile dziennie zatruć, szkód na zdrowiu to cisza. Później znów będzie głośno o nowotworach, czemu Polacy żyją tak krótko itp. Brać się za nich, tylko teraz jest szansa przy tej zmianie.

  • Ty chyba sam coś zażywasz jak wierzysz, że za dojnej zmiany coś się zmieni. No może jeszcze paru Misiewiczów wtrynia do spółek państwa ale wiadomo – Tuska wina :))) zawsze :))

  • Ale o co chodzi? Proponujesz wprowadzić cenzurę?? Klerykalizm? Jest wolność jest rok 2017. Co tutaj zmienić? Na zmienianie świata jest już zapozno. W Korei Północnej panuje coś takiego co byś chciał. Ale tam chyba się nie przeprowadzisz?.

 4. Dla durnej unii mieszanina glikolu z gliceryną jest wyrobem tytoniowym (nawet zerówka) a handel dopalaczami w internecie ma się dobrze.”Państwo to aparat ucisku” tak mnie uczyli na PNOS w komunistycznej szkole i jak widać nic się nie zmieniło.Czerwone to czarne a reszta została po staremu…dla dobra partii,a nie obywatela.

  • Proponuję wyprowadzić się do któregoś Afrykańskiego kraju lub Korea Północna. Skoro cywilizacja Europejska nieodpowiada.

 5. Zero współczucia dla rodziny jeżeli taką posiadał.

 6. jest sprawiedliwość

  Sposób na walkę z dealerami? Umieścić na każdym rynku automaty z darmowymi tego typu specjałami. Głupota sie wyeliminuje jak również i handlarze stracą interes. Mając 15 lat chodziłem do pracy po budowach aby zarobić na własne potrzeby i nie były to fajki czy wóda. Teraz rodzice pracują i muszą utrzymywać swe pociechy bo inaczej sąd za znęcanie się nad dziećmi.