Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Świąt Wielkiej Nocy (wideo)

W niedzielny poranek para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożyli rodakom życzenia wielkanocne. Nagranie z życzeniami pary prezydenckiej pojawiło się w niedzielę rano na stronie kancelarii prezydenta RP.

Oto treść prezydenckich życzeń.

Szanowni Państwo!
Drodzy Rodacy w kraju i za granicą!

Z okazji Świąt Wielkanocnych proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia.

Niech to wspomnienie zwycięstwa życia nad śmiercią i dobra nad złem przyniesie nam wszystkim nadzieję i nowe siły. Niech w polskich domach – w kraju i za granicą – zagości uroczysta, świąteczna atmosfera, pełna pokoju, rodzinnego szczęścia i harmonii.

W wielkanocny poranek składamy sobie życzenia i spotykamy się z bliskimi. Pielęgnujemy piękne tradycje wielkanocne. Niech i one wzmacniają więź między pokoleniami i przywiązanie do naszego dziedzictwa.

Święta Zmartwychwstania Pańskiego upamiętniają początek zupełnie nowego rozdziału w historii ludzkości. Przynoszą nadzieję, której potrzebujemy zawsze, ale szczególnie właśnie teraz, w obecnym czasie.

Wielkanoc uczy nas bycia blisko siebie: pomagania sobie nawzajem i wspierania najbardziej potrzebujących. W tym czasie okazujemy innym szacunek i ofiarujemy życzliwy uśmiech. Pomnażamy dobro, które zbliża nas ku sobie.

Są to także już drugie wiosenne święta, które przeżywamy razem z uchodźcami wojennymi z Ukrainy – ofiarami rosyjskiej agresji. Niech ten świąteczny czas przyczyni się do umocnienia naszej solidarnej więzi.

Jak co roku, szczególnie serdeczne życzenia przekazujemy żołnierzom, funkcjonariuszom oraz pracownikom wszystkich służb i instytucji, a także przedsiębiorstw, dzięki którym święta upływają nam spokojnie. Serdecznie dziękujemy za oddanie i sprawność, z jakimi wykonują Państwo swoje odpowiedzialne zadania.

Drodzy Państwo!
Raz jeszcze: błogosławionych, pogodnych, pełnych zdrowia Świąt Wielkiej Nocy!

Wesołego Alleluja!
Wszystkiego dobrego!

Andrzej Duda i Agata Kornhauser–Duda

(fot. wideo KPRP)

83 komentarze

  1. Oni są tak uroczy niczym para prezydencka Francji ?

  2. Hahahaaa, Polaki katoliki plujące jadem nienawiści na wszystkie strony.