Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zwyczajna prośba od cioci okazała się próbą oszustwa. Na szczęście kobieta zachowała ostrożność

Po raz kolejny mieszkańcy naszego regionu otrzymują za pomocą Facebooka prośby od znajomych związane z opłaceniem zamówienia. Jest to próba wyłudzenia pieniędzy.

Oszuści nie próżnują i cały czas starają się na różne sposoby wyłudzić pieniądze. Po raz kolejny notowane są przypadku włamań na konta społecznościowe, za pomocą którego następnie są rozsyłane prośby o pomoc. Taka sytuacja spotkała dzisiaj jedną z naszych czytelniczek.

Otrzymała ona wiadomość od swojej cioci, która tłumacząc się problemami technicznymi w banku, prosiła ją o opłacenie zamówienia. Oczywiście zapewniała, że kiedy z powrotem będzie miała dostęp do konta, zwróci pieniądze. Sugerowała również, aby dokonać tego za pomocą Blika-a. Tego typu wiadomości trafiły również do wielu osób z kręgu znajomych kobiety.

Na szczęście wszyscy zachowali czujność i od razu skontaktowali się telefonicznie z kobietą, z której konta na Facebooku zostały wysłane owe wiadomości. Ta oczywiście o niczym nie wiedziała. Kiedy nasza czytelniczka rozmawiała telefonicznie ze swoją ciocią, a więc wiedząc już, że jest to próba oszustwa, wysłała jeszcze pytanie, dlaczego nie odbiera telefonu. Wtedy otrzymała odpowiedź… że ten jej się gdzieś zapodział.

Zwyczajna prośba od cioci okazała się próbą oszustwa. Na szczęście kobieta zachowała ostrożność

(fot. pixabay, nadesłane)

3 komentarze

  1. na jaki ch…. potrzebny wam ten fejs…. ?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo