Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zrobili na drodze „korytarz życia” dla łosi (wideo)

Dzisiaj na jednej z dróg w regionie kierowcy utworzyli „korytarz życia” dla łosi. Zwierzęta dzięki temu mogły bezpiecznie przejść przez ruchliwą drogę.

Ciekawe nagranie otrzymaliśmy dzisiaj od naszej Czytelniczki. Na filmie widać, jak trzy łosie zbliżają się do drogi. Kierowcy widząc zwierzęta zachowali się dosyć przytomnie, zatrzymali swoje pojazdy i umożliwili łosiom bezpieczne pokonanie jezdni.

– Chciałam baaaardzo pochwalić kierowców za dzisiejszy „korytarz życia dla zwierzaków” wykonany przez kierowców. Cieszy mnie, że świadomość ludzka jest coraz większa i jeździmy po prostu ostrożniej – napisała do nas Czytelniczka.

Pamiętajmy, aby uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, potrzeba odrobiny wyobraźni, wolniejszej jazdy i przede wszystkim znajomości przepisów. Drogi szczególnie narażone na występowanie w ich otoczeniu dzikiej zwierzyny oznaczone są znakiem ostrzegawczym A-18b – „Uwaga, dzikie zwierzęta (sarna w skoku)”.

W awaryjnych sytuacjach pamiętajmy, aby zawsze stawiać swoje bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Podobnie jak w przypadku każdego innego zdarzenia drogowego, powinniśmy zabezpieczyć miejsce takiego wypadku. Należy w odpowiedni sposób ustawić trójkąt ostrzegawczy oraz włączyć światła awaryjne, zwracając tym samym uwagę innych kierowców.

Dopiero wtedy będziemy mogli bezpiecznie poprosić o pomoc, gdy zajdzie taka potrzeba. Przypomnieć należy też o tym, że nie powinniśmy wychodzić z samochodu w celu płoszenia zwierzęcia, bo może być agresywne. Pamiętajmy, że zwierzę po wypadku będzie w szoku, a przez to może stanowić dla nas dodatkowe zagrożenie. Nie powinniśmy rannego albo martwego zwierzęcia zabierać. Może być ono chore na wściekliznę.

(fot. wideo nadesłane)

26 komentarzy

  1. zatrzesienie łosi ! w tym stanie rzeczy bedzie wkrotce b. duuuuzo smiertelnych wypadkow! trzeba rozpoczac odstrzał! w norwegi co roku 100tys łosi idzie do odstrzału! i co mozna?

  2. to około 17 – 18 km drogi 836

  3. Śmieszy cię to?Tata robił ciebie na gnoju,potem spuścił i słońce wychowało buraku?

  4. ten ostatni łoś jakby był juz po przejściach z autami,

  5. Franiu a masz światła awaryjne w rowerze?

  6. To też korytarz życia dla ludzi. Niewielka prędkość nie gwarantuje tego że nie zderzymy się ze zwierzęciem. Jelenie i sarny potrafią wyskoczyć z krzaków prosto na maskę. Powinno być więcej siatek ochronnych.

  7. Serdeczne pozdrowienia dla kierujących, którzy wykazali się dużą dozą empatii wobec zwierząt!!! POSTAWA GODNA NAŚLADOWANIA. POZDRAWIAM WAS I ŻYCZĘ SZEROKIEJ DROGI I SZCZĘŚLIWEJ PODRÓŻY!!!

  8. A co mieli innego zrobić?? Zaryzykować strzał z takim zwierzątkiem i szkody materialne??!!

Z kraju