Zrobili na drodze „korytarz życia” dla łosi (wideo)

Dzisiaj na jednej z dróg w regionie kierowcy utworzyli „korytarz życia” dla łosi. Zwierzęta dzięki temu mogły bezpiecznie przejść przez ruchliwą drogę.

Ciekawe nagranie otrzymaliśmy dzisiaj od naszej Czytelniczki. Na filmie widać, jak trzy łosie zbliżają się do drogi. Kierowcy widząc zwierzęta zachowali się dosyć przytomnie, zatrzymali swoje pojazdy i umożliwili łosiom bezpieczne pokonanie jezdni.

– Chciałam baaaardzo pochwalić kierowców za dzisiejszy „korytarz życia dla zwierzaków” wykonany przez kierowców. Cieszy mnie, że świadomość ludzka jest coraz większa i jeździmy po prostu ostrożniej – napisała do nas Czytelniczka.

Pamiętajmy, aby uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, potrzeba odrobiny wyobraźni, wolniejszej jazdy i przede wszystkim znajomości przepisów. Drogi szczególnie narażone na występowanie w ich otoczeniu dzikiej zwierzyny oznaczone są znakiem ostrzegawczym A-18b – „Uwaga, dzikie zwierzęta (sarna w skoku)”.

W awaryjnych sytuacjach pamiętajmy, aby zawsze stawiać swoje bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Podobnie jak w przypadku każdego innego zdarzenia drogowego, powinniśmy zabezpieczyć miejsce takiego wypadku. Należy w odpowiedni sposób ustawić trójkąt ostrzegawczy oraz włączyć światła awaryjne, zwracając tym samym uwagę innych kierowców.

Dopiero wtedy będziemy mogli bezpiecznie poprosić o pomoc, gdy zajdzie taka potrzeba. Przypomnieć należy też o tym, że nie powinniśmy wychodzić z samochodu w celu płoszenia zwierzęcia, bo może być agresywne. Pamiętajmy, że zwierzę po wypadku będzie w szoku, a przez to może stanowić dla nas dodatkowe zagrożenie. Nie powinniśmy rannego albo martwego zwierzęcia zabierać. Może być ono chore na wściekliznę.

(fot. wideo nadesłane)

Zobacz również

27 komentarzy

 1. Gajowy by strzelał razem ze swoim szogunem

 2. postawa,mogłoby dojść do nieszczęścia w innej sytuacji

  • W nocy… napewno znalazł by się jakiś co wjechał by rozpędzony w tył stojącego auta, albo wyprzedzał tym samym lecac na łosia.

 3. No ,no , jestem pod wrażeniem.Brawa dla kierowców .

 4. Można też było rozpędzić się aŁdi do 120km/h i liczyć na to, że może się zdąży przed zwierzętami.

 5. Należy (…) włączyć światła awaryjne.
  Z tym bym polemizował. Nie w każdym przypadku włączenie świateł awaryjnych jest konieczne.

  Piszę, tak dlatego, że używania świateł awaryjnych stało się zbyt powszechne i jest zdecydowanie nadużywane. Zdarza się, że kurierze/dostawcy pizzy zostawiają swój pojazd w prawidłowym miejscu do parkowania, a ponadto włączają światła jakby samochód im się popsuł na autostradzie.

  „Art. 50. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany sygnalizować postój pojazdu silnikowego lub przyczepy z powodu uszkodzenia lub wypadku.”

  Zostawmy światła awaryjne do sytuacji awaryjnych, a nie do zwykłego parkowania.

  • Uszkodzenia lub wypadku, a czy napisane jest że akurat temu uszkodzeniu lub wypadkowi musi uledz pojazd kierującego który syglalizuje postój pojazdu silnikowego lub przyczepy? Czytaj ze zrozumieniem, bo nie przepuszczę Cię do nastepnej klasy.

 6. Korytarz życia dla Łosi…

  dla siebie chyba też, zderzenie z tym stworzeniem często kończy się tragicznie dla obydwu stron

 7. Typowe łosie, przechodzą przez drogę zaraz za przejściem…

 8. Brawo Panowie i Panie

 9. Franiu ,a ja proponuję się tobie rozpedzić …i przyj…ać w coś twardego ….jest szansa ,choć niewielka że to ci przywróci rozum ….

 10. Coś w końcu pozytywnego u kierowców.Jeszcze tylko nawyk do” zasady na zamek”(szczególnie w korkach)i zrobi się lepiej.Chodzi szczególnie o zwężki w budowie np.przy Gali,ale i nie tylko(przelotówka przy Grafie).Większość pewnie nauczona-stoję na prawidłowym pasie a oni cwaniaki to nie wpuszczę.

 11. Na zamek to sobie możesz kutasa przyciąć

 12. zatrzesienie łosi ! w tym stanie rzeczy bedzie wkrotce b. duuuuzo smiertelnych wypadkow! trzeba rozpoczac odstrzał! w norwegi co roku 100tys łosi idzie do odstrzału! i co mozna?

 13. to około 17 – 18 km drogi 836

 14. ten ostatni łoś jakby był juz po przejściach z autami,

 15. Franiu a masz światła awaryjne w rowerze?

 16. To też korytarz życia dla ludzi. Niewielka prędkość nie gwarantuje tego że nie zderzymy się ze zwierzęciem. Jelenie i sarny potrafią wyskoczyć z krzaków prosto na maskę. Powinno być więcej siatek ochronnych.

 17. Serdeczne pozdrowienia dla kierujących, którzy wykazali się dużą dozą empatii wobec zwierząt!!! POSTAWA GODNA NAŚLADOWANIA. POZDRAWIAM WAS I ŻYCZĘ SZEROKIEJ DROGI I SZCZĘŚLIWEJ PODRÓŻY!!!

 18. A co mieli innego zrobić?? Zaryzykować strzał z takim zwierzątkiem i szkody materialne??!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online