Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zraniony nożem na granicy żołnierz zmarł w szpitalu. Flagi w całym kraju zostaną opuszczone

Nie udało się uratować życia żołnierza zaatakowanego nożem przez migranta na granicy polsko-białoruskiej. Na znak żałoby flagi państwowe we wszystkich jednostkach zostaną opuszczone.

Dziś po południu w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie zmarł żołnierz, który został zaatakowany nożem na granicy z Białorusią. Zdarzenie miało miejsce 28 maja ok. godz. 4.30 w okolicach Dubicz Cerkiewnych na Podlasiu. Migrant, który chciał nielegalnie dostać się do Polski przełożył rękę przez szczeliny zapory i zadał mundurowemu cios w okolice żeber.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przekazało, że pomimo udzielonej pomocy oraz wysiłków lekarzy, życia żołnierza nie udało się uratować. Jego bliskim zapewniono wsparcie i opiekę psychologiczną. Dodatkowa pomoc, zarówno psychologiczna jak i organizacyjna ma być kontynuowana w zależności od woli rodziny.

Sztab Generalny Wojska Polskiego poinformował, że na znak żałoby po zmarłym żołnierzu, decyzją wicepremiera, ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza, dziś od godziny 18.00 do jutra do północy, flagi państwowe we wszystkich jednostkach wojskowych podległych MON zostaną opuszczone do połowy masztu.

58 komentarzy

  1. Te flagi państwowe opuszczone do połowy masztu we wszystkich jednostkach wojskowych podległych MON , tyle zmarłemu pomogą co kadzidło.

  2. Śmierć żołnierza to wierzchołek góry lodowej. Zresztą miał żyć w stanie śmierci klinicznej do niedzielnych wyborów. W tle wielka czystka w armii i służbach. Powrót „moskiewskich” oficerów. Ściema Tuska: jesteśmy z wami. Cyniczne zmyłki, kłamstwa przed wyborami do PE

  3. Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA wypłacił byłym ubekom rekompensaty za obniżone wcześniej emerytury-w kwocie 1 mld 460 mln zł.
    Ubecja wróciła. Donald Tusk dotrzymuje niektórych obietnic, przy współudziale niezreformowanych sądów, których reformę wstrzymywała von der Leyen. Banda.

  4. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

    Żołnierzowi wbił nóż w płuco i ten nóż miał truciznę,od razu go zabił ten że strony Białorusi,tylko chcieli organy wyciąć i go podtrzymywali sztucznie przy życiu , żeby do wyborów niby to przeżył,a żołnierz od razu był zabity,stan stabilny-to telewizyjna ściema dla plebsu

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport