Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zostawił autobus na pasie ruchu i sobie poszedł. Pojazd odholowano

W piątek nad ranem z jednej z ulic Lublina został odholowany autobus. Pojazd stał na pasie ruchu na ul. Garbarskiej, w pobliżu skrzyżowania. Trwa ustalanie, dlaczego kierowca zostawił pojazd w ten sposób. Jedno jest pewne, czekają go spore koszty.

W piątek po godzinie 2:00 Straż Miejska z Lublina otrzymała zgłoszenie o autobusie stojącym na ul. Garbarskiej, na pasie ruchu. Pojazd blokował przejazd, co więcej stał w pobliżu skrzyżowania.

Na miejsce został zadysponowany holownik, który zabrał autobus około godziny 4 nad ranem. Obecnie trwa ustalanie, kto i dlaczego pozostawił pojazd w ten sposób.

Jedno jest pewne, kierowca będzie musiał pokryć koszty holowania oraz postoju na parkingu. A te wyniosą 1409 zł za odholowanie i 123 zł za każdą dobę postoju na parkingu.

(fot. Speed Bus)

21 komentarzy

 1. Pytanie czy zdjęcie jest zrobione przy załadunku czy jak go holował?? Bo jeżeli w tym miejscu stał to jest to Droga Męczenników Majdanka a nie Garbarska.Za holownikiem widać kawałek skarpy a za latarnią balkony przy DMM 5

  • Zdjęcie zostało wykonane już po załadunku pojazdu, kiedy holownik zjechał na Drogę Męczenników Majdanka.

 2. Ale jakaś menda musiała zadzwonić…
  Garbarska to niezwykle ruchliwa ulica – jakby nie miał powodu, to by tam raczej nie zostawił.
  Różnie w życiu bywa – trzeba spróbować zrozumieć innego człowieka, nie zawsze wszystko jest czarno-białe i nie zawsze znamy kontekst.

  • Jak został odholowany to nie było 5 czy 10 min., bo ściągnięcie samego holownika pewnie trwało więcej, a jak się zepsuł to się wystawia trójkąt i samemu dzwoni po pomoc (lub holownik 🙂 )., A w takim przypadku pewnie jakiś oszołom po prostu sobie zaparkował, bo tak mu się podobało, i sobie poszedł. A teraz będzie musiało mu się podobać zapłacić za hol i parking 🙂

 3. A może kierowca dostał obstrukcji i poszedł w krzaki

 4. A jak drzewo na Abramowickiej rośnie od lat przy krawężniki i ciężarowe w nie walą kabiną lub naczepą i straż miejska nie chce przyjąć zgłoszenia i odsyła do Policji a oni do straży to ulica miejska to niby czyj to problem nieważnego kierowcy?

 5. Ale ten holownikiem jedzie pod prąd i do tego buspasem. On może łamać przepisy a ten od autobusu już nie?