Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zostali zatrzymani po pościgu, mieli przy sobie łupy z przestępstwa. Odpowiedzą za oszustwo (wideo)

Policjanci z Kurowa po pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie łup pochodzący z przestępstwa, a na samochodzie, którym uciekali, zamontowane były skradzione tablice rejestracyjne. Mężczyźni wmówili staruszce, że jej wnuk miał wypadek i aby mu pomóc musi przekazać „adwokatowi” całą gotówkę, którą ma w domu.

W miniony poniedziałek do dyżurnego puławskiej komendy zaczęły wpływać zgłoszenia o oszustach, którzy dzwonią do mieszkańców powiatu i podając się za osobę z rodziny, która spowodowała wypadek przekonywali, że babcia lub dziadek muszą zapłacić „adwokatowi” żeby ich wnuk lub wnuczka uniknęli więzienia.

– Mieszkańcy Puław, uczulani i ostrzegani wielokrotnie o tego typu działaniach oszustów zaczęli zgłaszać na numer 112, że takie sytuacje mają miejsce. Za pośrednictwem mediów społecznościowych i tradycyjnych, samorządów oraz mieszkańców ostrzeżenie o oszustach dotarło do tysięcy mieszkańców naszego powiatu. Tuż po godzinie 22.00 okazało się jednak, że jedna osoba dała się oszukać. To 88-letnia mieszkanka Puław, która uwierzyła oszustom i przekazała pieniądze, aby ratować swojego wnuka, który rzekomo spowodował wypadek śmiertelny – informuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Mundurowi przystąpili do działania i zatrzymania sprawców zdarzenia. Na drodze S17 w kierunku Warszawy policjanci z komisariatu w Kurowie zauważyli podejrzany pojazd marki Mini One, który postanowili zatrzymać do kontroli.

– Kierowca samochodu, widząc policjanta dającego mu znaki do zatrzymania się, ominął funkcjonariusza i zaczął uciekać. Policjanci podjęli za nim pościg i zatrzymali go na węźle Skrudki. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn – 29-latek i 23-latek z Warszawy. Funkcjonariusze znaleźli przy nich gotówkę w kwocie odpowiadającej kwocie, którą 88-latka przekazała rzekomemu „adwokatowi” oraz tablice rejestracyjne od innego samochodu. Okazało się, że mężczyźni zamontowali w samochodzie tablice skradzione na terenie powiatu puławskiego, a właściwe mieli schowane w aucie. Obaj trafili do policyjnego aresztu – dodaje komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Po zebraniu materiału dowodowego w sprawie i wykonaniu czynności procesowych, policjanci przedstawili zarzuty 29 i 23-latkowi, a następnie złożyli do prokuratora wniosek o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj Sąd Rejonowy w Puławach aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

PRZECZYTAJ

Próbował uniknąć zderzenia, ale do niego doprowadził (zdjęcia)

12 komentarzy

 1. Jednego nie rozumiem, dlaczego zasłaniają ich twarze. Powinno być jak w USA. Każdy powinien ich zobaczyć. Jak nie wstydzą się kraść, to dlaczego mają się wstydzić pokazywać twarze.

  • Ty tak uważasz, ja tak uważam i inni też tak uważają. Ale przestępcy powiazani z polityką i palestra są inego zdania. Dlatego tak jest.

  • według „demokratów” przestępcą jest się po prawomocnym wyroku
   Np. sen. Gawłowski , sen.Grodzki, poseł UE Karpiński, sen.Kwiatkowski,
   Giertych są niewinni

   • jeśli tak szczegółowo to i Sasin , Morawiecki, Kaczyński, Obajtek, Glapiński oj długo by wymieniać … limitu znaków nie starczy

    • Od kiedy tych co wymieniłes mieli jakies sprawy w sądzie? Puknij sie w ten swój pusty łeb

 2. Rządy peło patologia czuje się bezkarnie.

 3. Najgorsze śmiecie żeby okradać staruszki, młode łby ręce do roboty są to zapierdzielać a nie kraść!!!

 4. bida i dziadostwo

  Do roboty a nie staruszkę okradać!

 5. PISwscy Rolnicy

 6. Na organy ich.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport