Zosin: Wiosenny przemyt pestycydów na granicy

Okres wiosenny sprzyja nasileniu przemytu,  na polsko-ukraińskiej granicy, środkami ochrony roślin. Przez ostatnie dni kilka osób próbowało wwieźć nielegalnie pestycydy do kraju.

Czterdzieści litrów i blisko trzydzieści kilogramów różnego rodzaju preparatów wykorzystywanych w ogrodnictwie i sadownictwie zatrzymali funkcjonariusze celni na granicy w Zosinie.

10 kilogramów i 18 litrów pestycydów próbował przewieźć przez granicę 33-latek z Ukrainy. Kontrabandę ukrył w przestrzeni pasażerskiej osobowego Mercedesa. Do zdarzenia doszło w niedzielę w Zosinie. Za próbę przemytu mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 700 zł.

Również 10 kilogramów i 4 litry stosowanych w sadownictwie chemikaliów chciał przemycić do Polski 30-letni mieszkaniec Ukrainy. Do zdarzenia doszło w minioną środę. Mężczyzna ukrył towar w bagażniku. 30-latek za popełnione wykroczenie skarbowe został ukarany mandatem w wysokości 200 zł.

Tego samego dnia celnicy z Zosina zatrzymali kolejne 9 litrów i 4 kilogramy środków ochrony roślin. Towar ten schował w bagażu 24-latek z Ukrainy. Podjęta próba przemytu skończyła się dla mężczyzny mandatem w wysokości 400 zł.

Z kolei w czwartek 26 marca na próbie przemytu pestycydów wpadł 35-letni obywatel Ukrainy. Przemytnik zadał sobie więcej trudu. 10 litrów i ponad 3 kilogramy preparatów stosowanych w rolnictwie mężczyzna ukrył w zbiorniku paliwa. Celnicy odkryli schowek i ukarali sprawcę przemytu mandatem w wysokości 600 zł.

2015-03-31 06:32:16
(fot. IC)

Zobacz również

6 komentarzy

  1. użwyanie pestycydów powinno być zakazane i spokój

  2. pestycydy powinny byc tansze..nikt by nie przemycal.

    • W sumie to nietylko pestycydy ale ogolnie srodki ochrony roslin bo przeciez ie tylko pestecydy chyba przemycaja?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!