Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Żołnierz ruszył za nietrzeźwym kierowcą. Mężczyzna kierujący volkswagenem miał niemal 2,5 promila

Dzięki szybkiej reakcji żołnierza udało się zatrzymać pijanego mężczyznę kierującego volkswagenem. 41-latek miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Wkrótce mieszkaniec Białej Podlaskiej usłyszy zarzuty.

Przed weekendem na terenie Białej Podlaskiej jadący ulicą Zamkową żołnierz bialskiej jednostki ustawił się na pasie przeznaczonym do skrętu w lewo, kiedy nagle kierowca jadącego z przeciwka auta zjechał wprost niego. Tylko natychmiastowa reakcja zapobiegła zderzeniu pojazdów. Po tej sytuacji kierowca volkswagena odjechał.

Żołnierz ruszył za odjeżdżającym pojazdem, a następnie zatrzymał volkswagena. Od razu wyczuł od siedzącego za kierowcą mężczyzny woń alkoholu. Wówczas odebrał mu kluczyki i o całym zdarzeniu powiadomił stróżów prawa. Za kierownicą volkswagena siedział 41-letni mieszkaniec miasta. Badanie stanu jego trzeźwości potwierdziło przypuszczenia zgłaszającego. Mężczyzna miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Wkrótce usłyszy zarzuty.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem kierowania pojazdów mechanicznych do 15 lat oraz wysoką grzywną. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

(fot. Policja Biała Podlaska)

Jeden komentarz

  1. Jasiek (relacja z nad Kaśki)

    Kierujący volkswagenem miał niemal 2,5 promila, dlatego żołnierz go capnął. Z trzeźwym nie byłoby tak miło i owocnie…

Z kraju