Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Znowu wypił alkohol i wsiadł za kierownicę. Najbliższe dwa lata spędzi w zakładzie karnym

Pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami, po raz kolejny wypił alkohol i wsiadł na kierownicę pojazdu. Najbliższe dwa lata spędzi w zakładzie karnym.

Przedwczoraj wieczorem, policjanci patrolujący ulice Stoczka Łukowskiego zauważyli samochód marki Audi, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy.

Kierujący autem na widok radiowozu wjechał na pobliską posesję i po wyjściu z pojazdu pieszo, szybkim krokiem oddalał się od samochodu. Po chwili zatrzymali go jednak policjanci.

Jak się okazało 35-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Co więcej 34-latek był w przeszłości karany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i aktualnie obowiązuje go sądowy zakaz kierowania pojazdami. Po sprawdzeniu w policyjnych rejestrach wyszło na jaw, że zatrzymany mężczyzna jest poszukiwany przez sąd, ponieważ ma ponad dwuletnią odsiadkę za popełnionego w przeszłości przestępstwa.

35-latek trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszy zarzut i zostanie doprowadzony do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. Bo kary za jazdę po pijaku powinny być takie, żeby delikwenta nie było nawet stać na alkohol w przyszłości. Przecież oni się śmieją z tych sądowych zakazów.ilu już było zatrzymanych bez uprawnień? Przecież to nie działa.

 2. A już myślałem, że w końcu zaczęli wsadzać pijaków za kratki… ale nie, miał wyrok za co innego.

 3. Co jest z tym Stoczkiem Łukowskim? Plaga pijanych kierowców?
  Dwa dni temu lublin112 pisał:
  „pijany-kierowca-uciekal-przed-policjantami-potracil-jednego-z-funkcjonariuszy-i-uszkodzil-radiowoz/”
  43-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie miał ponadto prawa jazdy, bo już wcześniej był notowany za jazdę po alkoholu.

  A jaki był finał?
  Gdy 43-latek wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. Prokuratura wnioskowała też o trzy miesięczny areszt, ale Sąd Rejonowy w Łukowie do wniosku się nie przychylił.
  Warto napisać jak sądy dbają o bezpieczeństwo na drogach.

 4. Jakoś nie bardzo się obawiał organów ścigania skoro bawił się w najlepsze mając w świadomości że jest poszukiwany . Tylko zbieg okoliczności że został zatrzymany w przeciwnym razie nigdy by nie odbył tej kary… Skuteczność Milicji 100 % jak zawsze…

 5. takich pijaków czy alimenciarzy nie wsadzać do więzień tylko do przymusowej roboty a nie sprowadzać robotników ze wschodu

 6. Durnie! Itak więzienia już pełne są tych pijakow za kółkiem! I alimenciarzy. Sądy są ok. Sprawiedliwe. Ale kryminały pękają w szwach. Jesteśmy w Unii Europejskiej?? A jakie jest przepełnienie. Więzienie to nie recepta. Powinna być praca dla tych ludzi! Jeśli niechcialby to ok wtedy zamykać.

 7. Gdyby nie ta „zalegla odsiadka ” to zapewne dostał by kolejną „srogą ” karę ….trzeci zakaz ..pózniej czwarty i piaty …a co …nech pozna „surową rękę sprawiedliwosci „

 8. Do tych co chcieli by zeby takich nieodpowiedzialnych pijusów dawali do pracy …a do jakiej pracy się taki pijus nadaje ? zatrudnił byś takiego ? …chyba tylko w zamknietych i ogrodzonych kamieniołomach

Z kraju