Zniszczone lampy, poprzewracane rzeźby, ławki i kosze. Dewastacje po Sylwestrze w Zamościu

Jedni idąc na Sylwestra chcą się dobrze bawić, czy to w gronie znajomych, czy też podczas organizowanych licznie imprez. Dla innych ta ostatnia w 2016 roku noc była najwyraźniej okazją do niszczenia wszystkiego, co stało im na drodze.

Jeden z mieszkańców Zamościa, wracając z sylwestrowej zabawy na Rynku Wielkim, najwyraźniej miał jeszcze bardzo dużo energii. Idąc wzdłuż fosy przy amfiteatrze zwrócił uwagę na ustawione tam stylowe lampy. Z niewiadomych nikomu przyczyn, zaczął je rozbijać. Wyczyny mężczyzny dostrzegł operator miejskiego monitoringu, który niezwłocznie poinformował dyżurnego straży miejskiej. Ten z kolei wysłał na miejsce patrol. Mężczyzna został szybko ujęty, a całą sprawą zajęła się policja.

Do innego aktu wandalizmu doszło tej samej nocy na osiedlu Zamoyskiego. Na znajdującym się tam skwerze, nieznane osoby zniszczyły plenerową galerię rzeźb. Poszczególne rzeźby zostały bądź wywrócone, bądź też trwale uszkodzone. Fala zniszczenia nie ominęła też ławek oraz koszy na śmieci.

O ile w pierwszym przypadku sprawca niebawem usłyszy zarzuty, to w drugim, trwa poszukiwanie sprawców. Mieszkańcy, jak też zarząd osiedla, apelują do wszystkich, którzy mają wiedze na temat sprawców, o kontakt z policją lub strażą miejską.

(fot. SM)
2017-01-02 23:37:20

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Z tego lublin112 zrobiło się już w 50% lubelskie112 czemu?

 2. co niektórzy delikwenci w naszej kochanej Polsce powinni miec dożywotni zakaz spożywania alkoholu!!! bo we łbach sie ludziom przewraca i nie wiedza co czynia….. :/ ZALEGALIZUJMY JESZCZE MARIHUANĘ wtedy to dopiero sie bedzie działo…..

  • Powtórzę enty raz ,,zsiadłe mleko” dobrze na szare komórki robi , także jak ktoś nie ma głowy do picia alkoholu powinien się na ów trunek przerzucić

   • Na szare komórki dobrze też robi dobre klepanie po górnych i dolnych partiach pleców „lolą” z czasów „bohaterskiej” Milicji Obywatelskiej.
    Natomiast bezstresowe wychowanie działa tylko w jedną stronę, tylko dzieci nie wolno stresować.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy