Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Znieważył funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Stosował groźby karalne

46-letniemu mieszkańcowi Zamościa grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności po tym, jak znieważył w wulgarny sposób interweniujących funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Mężczyzna wykrzykiwał obelgi w stronę mundurowych, próbował odpychać jednego z nich i groził im. Po zatrzymaniu został przekazany policjantom. Mężczyzna będzie odpowiadał również za odmowę podania swoich danych personalnych podczas legitymowania.

W czwartek funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Zamościu podczas prowadzonych działań porządkowych w ramach akcji „RAW RAILPOL” zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn przebywających na obszarze kolejowym w miejscu niedozwolonym. Co więcej obaj spożywali alkohol. Takie zachowanie jest wykroczeniem, więc podjęli wobec nich interwencję.

– Podczas wykonywania czynności przez funkcjonariuszy SOK, jeden z mężczyzn zaczął zachowywać się agresywnie, dążąc do rękoczynów. Nie reagował na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Mężczyzna znieważył interweniujących funkcjonariuszy wykrzykując pod ich adresem inwektywy, a także wypowiadał wobec nich groźby karalne. Odmówił również podania mundurowym swoich danych personalnych – relacjonuje insp. Piotr Żłobicki ze Straży Ochrony Kolei.

Funkcjonariusze SOK obezwładnili agresora i w kajdankach przekazali policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

– 46-letni mieszkaniec Zamościa niebawem usłyszy zarzuty znieważenia, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz stosowania gróźb karalnych. Odpowie też za odmowę podania swoich danych personalnych. Grozi mu kara 3 lat pozbawienia wolności – dodaje insp. Piotr Żłobicki.

6 komentarzy

  1. Ta a jak ktoś znieważy, i grozi zwykłej osobie to umażają sprawę,

  2. Mógł cytować i nic by mu nie zrobili

  3. Zwyzywanie polijanta lub sok-sty itp powinno być traktowane na równi z zwyzywaniem piekarza, ślusarza czy tez sprzataczki itp. Nie rozumie czemu to jest inaczej traktowane?? Przypominam że nie ma policji państwowej, policja to firma ! Każdy obywatel pracujący może mieć i okazać legitymację służbową. [***] niczym się nie rozni

  4. Zwyzywanie polijanta lub sok-sty itp powinno być traktowane na równi z zwyzywaniem piekarza, ślusarza czy tez sprzataczki itp. Nie rozumie czemu to jest inaczej traktowane?? Przypominam że nie ma policji państwowej, policja to firma ! Każdy obywatel pracujący może mieć i okazać legitymację służbową. [***] policyjna niczym się nie rozni

  5. Zwyzywanie polijanta lub sok-sty itp powinno być traktowane na równi z zwyzywaniem piekarza, ślusarza czy tez sprzataczki itp. Nie rozumie czemu to jest inaczej traktowane?? Przypominam że nie ma policji państwowej, policja to firma ! Firma sluzaca okupantowi

  6. Proszę cierpliwie po raz kolejny redakcję Lublin112 o NIE łamanie prawa !

Dodaj komentarz

Z kraju