Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Żniatyn/Tarnoszyn: Migranci z Syrii i Gruzji nielegalnie przedostali się na teren RP

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pod koniec roku zatrzymali dwóch obywateli Syrii i dwóch obywateli Gruzji, którzy nielegalnie przedostali się na teren naszego kraju.

Do zatrzymania dwóch mężczyzn, obywateli Syrii, doszło 30 grudnia w pobliżu miejscowości Żniatyn. Obaj mężczyźni nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium RP. Mieli za to przy sobie nożyce do cięcia metalu, toporek, podpałkę oraz strój z materiału nie pochłaniającego ciepła.

Nielegalnych migrantów wytropił pies.

Dzień później, 31 grudnia 2014r. Funkcjonariusze z Placówki SG w Lubyczy Królewskiej zatrzymali w pobliżu miejscowości Tarnoszyn, powiat tomaszowski, dwóch obywateli Gruzji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwową.

Po zakończeniu wszystkich czynności czterej migranci zostaną przekazani służbom granicznym Ukrainy.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej do końca listopada 2014 roku zatrzymali 58 osób próbujących nielegalnie przekroczyć granicę państwową. Byli wśród nich obywatele Ukrainy, Rosji, Gruzji, Syrii, Turcji, Armenii oraz Maroka.

2015-01-02 16:07:01
(fot. NOSG)

5 komentarzy

 1. Jarosław Gotowy (choć jeszcze ciepły)

  Widzicie polskie narzekajły na wszystko i wszystkich?
  Takim obywatelom Ukrainy, Rosji, Gruzji, Syrii, Turcji, Armenii, nawet Maroka, nasza Ojczyzna istnym rajem na ziemi się jawi.
  A jak już któryś za coś się weźmie to opłaca mu się to robić, nie tak jak Polakom, którym absolutnie NIC się nie opłaca jak nie mają 300% „przebitki”.

  • Trolu ,Tobie się opłaca za 1200 PLN pracować przez 8 godzin dziennie ? Odlicz sobie jeśli potrafisz koszty dojazdu, w zimie rowerkiem za bardzo nie pojeździsz to zostanie Ci 1114 na cały miesiąc . Odlicz sobie czynsz , opłaty eksploatacyjne i wtedy pogadamy jak jeszcze nie umrzesz z głodu . Chyba że albo jeszcze jesteś na garnuszku u mamusi , albo masz ubecką emeryturkę .

   • wujek dobra rada

    Teee Kuba – wydaje mi się, że z pretensjami o niskie zarobki to nie pod ten adres.
    Nie opłaca się, zmień pracę, ale żeby to zrobić musisz coś umieć.
    Po gimnazjum, a nawet po liceum, nie wszędzie przyjmują

    • Sołtysie Twoje nicki pod którymi tu trolujesz po ewakuacji z MM nic nie zmieniają i tak wali od nich na kilometry wiesz chyba czym ? Ty poza ubecką rentą i laską do podpierania tylko to masz :D. Ja tylko napisałem co większość naszego społeczeństwa ma za uczciwą pracę . Co do wykształcenia to mam wyuczony zawód i maturę 😛 i powiem szczerze wku,,iasz mnie tymi Swoimi debilnymi komentarzami .

    • NEOSTRADA nie czyni Ciebie niewidzialnym pamiętaj 😉