Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką i małoletnim synem

Sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec zatrzymanego przez chełmskich policjantów 36-latka z gminy Ruda Huta. Mężczyzna od ponad roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką i małoletnim synem. Policjanci wdrożyli procedurę niebieskiej karty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Chełmscy policjanci podczas interwencji domowej zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Ruda Huta. Mundurowi mieli zgłoszenie, że mężczyzna stosuje przemoc wobec najbliższych.

– Funkcjonariusze ustalili, że od ponad roku znęcał się nad małoletnim synem i matką stosując przy tym przemoc psychiczną i fizyczną. W dniu zatrzymania wszczął awanturę, podczas której wyzywał, popychał i dusił kobietę. Był nietrzeźwy. Policjanci wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad najbliższymi – informuje komisarz Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ

Policyjny dron pokazał, co kierowcy robili na drodze. Ujawniono 15 wykroczeń (wideo)

2 komentarze

  1. Pewnie patol alkoholik,

Dodaj komentarz