Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Znalazła portfel, a w nim sporo gotówki. Podziękowali jej policjanci

Mieszkanka powiatu ryckiego przyniosła do komendy znaleziony portfel z dokumentami i gotówką o wartości około 7000 złotych. Dzięki jej postawie portfel z cenną zawartością trafił do właściciela, który niezmiernie ucieszył się z odnalezienia zguby. 

– Do zdarzenia doszło kilka dni temu na jednej z ulic Ryk. Mieszkanka powiatu ryckiego w godzinach popołudniowych spacerując ulicą Poniatowskiego zauważyła leżący na chodniku portfel. Po podniesieniu znaleziska zauważyła, że w środku są dokumenty, karta płatnicza oraz pieniądze w różnych walutach w znacznej kwocie. Łączna ich wartość wynosiła około 7000 złotych – informuje aspirant Łukasz Filipek z ryckiej Policji.

Dla kobiety jedynym właściwym zachowaniem w tej sprawie było zwrócenie go właścicielowi, dlatego zgubę przyniosła do ryckiej komendy i poprosiła policjantów o przekazanie go właścicielowi. Policjanci dotarli do właściciela, który zgłosił się do ryckiej komendy. Dzięki wzorowemu zachowaniu portfel z cenną zawartością trafił do właściciela, który niezmiernie ucieszył się z odnalezienia zguby.

Podziękowania od policjantów

– Wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Rykach inspektor Kazimierz Kula, spotkał się z mieszkanką powiatu ryckiego, która znalazła zagubiony portfel. Szef ryckich policjantów, dziękując za obywatelską, wzorową i godną naśladowania postawę, wręczył jej okolicznościowe podziękowania i podkreślił, że jej zachowanie stanowi wzór dla całej społeczności – relacjonuje aspirant Łukasz Filipek.

Należy pamiętać, że każdy, kto znalazł cudzą rzecz lub na przykład zabłąkane zwierzę jest zobowiązany w ciągu dwóch tygodni od dnia jej znalezienia do zawiadomienia o tym fakcie na przykład Policji lub w inny możliwy sposób poszukać jej posiadacza. Znalazca może uwolnić się od odpowiedzialności za przedmiotowe zachowanie pomimo nie zawiadamiania Policji lub stosownego organu, jeśli podjął stosowne kroki w celu poszukiwania właściciela rzeczy. Można na przykład zamieścić ogłoszenie w Internecie, prasie lub umieścić własne ogłoszenie w miejscach publicznych, których charakter na to pozwalają (tablice w parkach, słupy ogłoszeniowe itp.).

– Pamiętaj! Nie zwracając znalezionej rzeczy dokonujemy przywłaszczenia. Jeżeli wartość tej rzeczy nie przekracza 800 zł, popełnia się wykroczenie. W sytuacji gdy jej wartości przekracza kwotę 800 zł, grozi odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa – dodaje aspirant Łukasz Filipek.

Znalazła portfel, a w nim sporo gotówki. Podziękowali jej policjanci

fot. Policja Ryki

PRZECZYTAJ

Wypadek na Wiśle. Wypadli ze skutera, kierujący trafił do szpitala (zdjęcia)

20 komentarzy

  1. Co w tych Rykach się wyprawia to głowa mała. Najpierw zgubiono portfel, a potem dziewczynę. Jedno i drugie odnalezione i nie wiadomo które szybciej i czy sprawy ze sobą powiązane. Co za spektakularny sukces polskiej policji.

  2. Co za komentarze co po niektóre…aż rece opadają!! Postaw się w sytuacji osoby która zgubiła!!! A później komentuj

  3. a przywlaszczenie przez pisiorow milionow to sie nazywa polityka.

  4. Baba znalazła, oddała, fajnie 😉 teraz tylko jeszcze postraszyć i gitara 😉 a gdzie znaleźne ? O tym nie ma ani słowa…??

  5. Szef ryckich policjantów to pewnie szeryf

  6. .......................,

    Mojej mamie, jak znalazła portfel z większą kasą i złotymi kolczykami w środku, nikt nie dziękował. Mama odniosła portfel na Policję żeby jakaś „biedna” ukraińska baba, nie była poszkodowana.

Dodaj komentarz