Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek na Wiśle. Wypadli ze skutera, kierujący trafił do szpitala (zdjęcia)

W minioną niedzielę w miejscowości Las Dębowy doszło do groźnego wypadku na Wiśle. Kierujący skuterem 27-latek płynąc po Wiśle razem z 31-latkiem najechał na mieliznę w wyniku czego mężczyźni wypadli ze skutera. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

W minioną niedzielę po godzinie 17.00 dyżurny opolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, że w Lesie Dębowym dwóch mężczyzn potrzebuje pomocy po tym jak wypadli ze skutera wodnego. W rejonie zdarzenia interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja, a także zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący skuterem wodnym marki Kawasaki 27-latek z gminy Łaziska najechał na mieliznę po czym skuter wywrócił się. Z mężczyzną podróżował 31-letni pasażer z powiatu lubelskiego. W wyniku zdarzenia kierujący skuterem wodnym został przewieziony do szpitala – informuje aspirant Katarzyna Bigos z opolskiej Policji.

Na szczęście życiu i zdrowiu uczestników zdarzenia nie zagraża niebezpieczeństwo. Od uczestników zdarzenia została pobrana krew do badań w celu ustalenia czy byli trzeźwi.

– Teraz w trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze będą ustalać szczegółowe okoliczności zdarzenia. Świadomość zagrożenia oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa korzystając ze sprzętów wodnych uchronią nas przed nieszczęśliwymi wypadkami, które mogą nawet skończyć się tragicznie – dodaje aspirant Katarzyna Bigos.

Wypadek na Wiśle. Wypadli ze skutera, kierujący trafił do szpitala (zdjęcia)

fot. nadesłane Arek

Wypadek na Wiśle. Wypadli ze skutera, kierujący trafił do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Opole Lubelskie

PRZECZYTAJ

Przerzucali kontrabandę przez płot, wpadli na gorącym uczynku (zdjęcia)

8 komentarzy

  1. Zawsze powtarzam rower bezpieczniejszy, nawet ten wodny!

    • Już tyle tych porad było i wszystkie gdzieś utknęły w czeluściach 112lublin. Weź je wszystkie zbierz do kupy i wydaj może pod postacią swoistych Porad Babuni… Frania, przynajmniej bedziemy wiedzieli jak żyć.

  2. Na x tam smiglowiec przylecial? Przwiozl folie termiczna, zastrzyk z witaminami?

  3. Podziękujcie zielonym kretynom.To dzięki nim nie wykonuje się regulacji koryta Wisły.

  4. No ja nie wiem… Tyle lat jeżdżę skuterem, i nigdy mi nie przyszło do głowy żeby nim wjechać do rzeki. Co to trzeba mieć w głowie…. Ło panie brak słów, brak słów.

  5. brak pojęcia o jeździe skuterem wodnym, pytanie czy przynajmniej uprawnienia motorowodne są.

  6. po Wiśle pływa tylko Wicek Peciak z Góry Póławskiej KÓRÓW FABRYKA FUTSZARSKA nie możliwe aby był to wypadek
    Jest super sterniikiemmmmm !!!!!

Dodaj komentarz