Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ogromne wsparcie dla pretendenta do fotela wójta gminy Garbów przed drugą turą wyborów (zdjęcia)

W minioną niedzielę przed pałacem w Garbowie, odbył się wiec poparcia dla Zdzisława Niedbały, który bierze udział w drugiej turze zaciętego wyścigu o stanowisko wójta gminy Garbów.

Oprócz poseł Magdaleny Filipek-Sobczak oraz posła Przemysława Czarnka poparcie dla jego kandydatury wyrazili samorządowcy Województwa Lubelskiego oraz powiatów – lubelskiego i puławskiego. Jak zaznaczają działacze PiS, w przypadku zwycięstwa w wyborach, dobre relacje właśnie z tymi jednostkami samorządu lokalnego będą mieć kluczowe znaczenie dla ożywienia rozwoju Gminy Garbów.

– Jesteśmy w historycznym momencie gminy Garbów. (…) Gmina Garbów ma wielką szansę, że przez kolejne pięć lat będzie zarządzał nią porządny gospodarz, który wie, jakie są potrzeby tej gminy, który wie jak sprostać oczekiwaniom mieszkańców, który wie skąd pozyskać środki na inwestycje niezbędne w tej gminie, aby rozwijała się zdecydowanie szybciej i zdecydowanie lepiej wykorzystywała swoje szanse rozwojowe – powiedział w swoim wystąpieniu poseł Przemysław Czarnek.

Otwartą deklarację współpracy ze Zdzisławem Niedbałą jaką przyszłym wójtem gminy Garbów wygłosił wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski.

– Zrobimy wszystko, aby dalej i lepiej ta gmina rozwijała się. My jako samorząd Województwa Lubelskiego posiadamy i dysponujemy funduszami europejskimi, które stanowią o rozwoju województwa lubelskiego – zaznaczył Wojciechowski.

O tym, że po 23 latach w gminie Garbów jest czas na zmiany mówił radny elekt Sejmiku Województwa Lubelskiego i radny Miasta Lublin Piotr Breś

– Gmina Garbów zasługuje na więcej, tak samo jak lubelskie zasługuje na więcej. Jedynym kandydatem, który jest gwarancją inwestycji w drogi, w chodniki, w oświatę, w patriotyzm, w lokalną społeczność jest Zdzisław Niedbała.(…) Czas na to, aby gmina Garbów rozwijała się dynamicznie i szybko – mówił Breś.

Działacze PiS zwracają uwagę na to, że zgromadzenie w jednym czasie na gruncie gminnym tak wielu znamienitych przedstawicieli życia politycznego i samorządowego robi wrażenie. Pokazuje to naturalną zdolność Zdzisława Niedbały do jednania sobie przyjaciół i współpracowników w środowiskach, w których na co dzień się on porusza.

– W przypadku zwycięstwa w wyborach, będzie to wielką pomocą i ułatwieniem w realizacji szeroko zakrojonych planów rozwojowych gminy Garbów. Obecnie rozwój ten wydaje się być poniżej oczekiwań. Wyniki pierwszej tury wyborów pokazały, że większość mieszkańców oczekuje zmiany władzy w Garbowie. Obecny wójt, sprawujący swój urząd od ponad 20 lat, w porównaniu z rokiem 2018, stracił prawie 27% swoich wyborców, co jest bardzo wyraźnym sygnałem, że zmiana jest bardzo wyczekiwana – informuje działacze PiS.

46 komentarzy

 1. 8 * i tyle w temacie

 2. Kocham Miasto Inspiracji

  Ładny pałac w tle.

 3. głosujemy i wybierzemy

  Dobra kandydatura w dobrym miejscu. Garbów zasługuje na więcej.

 4. Czuję, że strach obecnego wójta dotarł nawet tutaj :>

 5. Pan Niedbała już był wójtem gminy Garbów. Temu panu już dziękujemy . Dziękujemy za najgorsze drogi w okolicy,za wyprzedaż obiektów gminnych, za trwonienie kasy na budowy mało użytecznych budynków i za wiele innych rzeczy .

 6. Brawo Panie Zdzisławie pomimo podkładanej od strony obecnego Wójta kłody Pan pokazał że jest jeszcze bardziej silniejszy. Trzymam kciuki oby się Panu udało

 7. no i po wyborach… dobrych wyborach…

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112