Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Znalazł portfel, ale go nie oddał. Ze znalezionymi pieniędzmi poszedł na zakupy

Obywatel Ukrainy znalazł portfel z pieniędzmi, a następnie poszedł na zakupy i wydał gotówkę w sklepie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Na poczet kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niego pieniądze. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do bialskich policjantów zgłosiła się 57-letnia obywatelka Białorusi, która padła ofiarą przestępstwa. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że nieznany sprawca przywłaszczył należący do niej portfel.

– Kobieta dodała, że najprawdopodobniej wypadł jej, gdy pod jednym z marketów wysiadała z auta. Kiedy zorientowała się co się stało poprosiła o pomoc pracowników ochrony. Wówczas okazało się, że znalazł go nieznany mężczyzna który wysiadł z samochodu zaparkowanego nieopodal. W portfelu znajdowało się ponad tysiąc złotych – relacjonuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Mundurowi pracujący nad sprawą ustalili personalia mężczyzny, jak też miejsce jego przebywania na terenie powiatu bialskiego. Okazało się, że jest to 41-letni obywatel Ukrainy.

– Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że zauważył leżący na parkingu portfel. Podniósł i schował go do kieszeni, po czym poszedł do marketu, gdzie wydał gotówkę. Portfel natomiast wyrzucił po drodze wracając do miejsca zamieszkania. Mężczyzna dodał, że żałuje tego co się stało – dodaje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

41-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyliśmy gotówkę.

6 komentarzy

  1. ##### kodziarskich sługusów

    był taki co zajumał 50zł to jeszcze odszkodowanie dostał

    • TAK zdumiewające, kiedy znajdziesz portfel i nie oddasz to 3 lata więzienna , bo jesteś złodziej ale kiedy obrońca demokracji ukradnie staruszce gotówkę to pomyłka, reszta jest milczeniem…

  2. „przyjaciół” ze wschodu wsadzać za kraty panie długopisie musisz prawo podpisać inne

  3. 41 lat, więc raczej na Ukrainę nie ucieknie przed wymiarem sprawiedliwości. Dzisiaj byłem w Biedronce i na stojaku rowerowym ktoś zostawił paczkę parówek. Kusiło mnie, ale kamery i te sprawy. Potem na tym portalu raport policji o złapaniu parówkowego skrytożercy.

  4. Czy ktoś zna uczciwego Ukraińca..?

  5. Na front go. Niech kozakuje u siebie.

Dodaj komentarz

Z kraju