690 680 960

Znalazł granat na polu, interweniowali saperzy

W minioną środę mieszkaniec gminy Adamów natknął się na polu na przedmiot wyglądający jak granat. Na miejscu interweniowali policjanci oraz saperzy.

Mieszkaniec gminy Adamów w powiecie zamojskim zgłosił w minioną środę, że w miejscowości Rachodoszcze znalazł na polu niewybuch. Był to granat z okresu II wojny światowej.

Na miejscu interweniowali policjanci i zabezpieczyli obszar, na którym znajdował się niewybuch. Na miejsce wezwano także wojskowych saperów, którzy w czwartek zabrali niewybuch, celem jego zneutralizowania. Wcześniej saperzy sprawdzili okolice, nie znaleźli innych niewybuchów.

Policjanci przypominają! W przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Absolutnie nie wolno go przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się znajduje należy jak najszybciej zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Powiadomieni o znalezisku policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów

(fot. Policja Zamość)

3 komentarze

  1. Będzie jak znalazł 😉 takie czasy, ze cieszy taka „promocj” hehe

  2. I pomyśleć, że ten granat 78 lat temu mógł zabić jakiegoś nazistę lub komucha… albo kilku na raz nawet 😉 a nie rdzewieć bezproduktywnie pod ziemią na marnację hehee

    • Nie wiadomo. Może akurat temu granatowi udało się nie zabić kilku żołnierzy bardziej prawomyślnych formacji.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie