Znacznie pogorszyły się warunki na drogach. Część z nich przypomina lodowisko (zdjęcia)

Na wielu lubelskich ulicach jak też drogach regionu pojawiła się warstwa lodu. Kierowcy mają problemy z wjechaniem na wzniesienia. W wielu miejscach tworzą się korki. Do tego dochodzą liczne kolizje.

Wieczorny spadek temperatury oraz kolejne opady śniegu sprawiły, że znacznie pogorszyły się warunki do jazdy. Kierowcy alarmują, że na wielu drogach pojawiła się warstwa lodu. Przy czym sytuacja taka występuje również na głównych trasach naszego regionu.

Otrzymaliśmy na ten temat już dziesiątki zgłoszeń. Bardzo trudna sytuacja występuje m.in. na drodze wojewódzkiej nr 830 Lublin – Nałęczów, na której w kilku miejscach ruch praktycznie stoi. Tak jest m.in. na wzniesieniu w Miłocinie czy też w Uniszowicach. Podobnie jest na drodze wojewódzkiej nr 747 Lublin – Opole Lubelskie.

Oblodzonych jest również wiele lubelskich ulic. Ogromny korek otworzył się na wyjeździe z Lublina w kierunku Kraśnika. Kierowcy nie radzą sobie również z wjazdem na wzniesienie na ul. Nałęczowskiej. Jak ustaliliśmy, na terenie miasta doszło już do kilkunastu kolizji.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

30 komentarzy

  1. Polskie płaczki i narzekaczki w akcji 😆 😆 😆

  2. Godzine temu chciałem wyjechać z Lublina w kierunku na Kraśnik, zobaczyłem że na Konopnicę stoi korek to zawróciłem i pojechałem Wojciechowską bez problemu, da się? Da.

  3. Jeszcze dodam że to było ciekawe zjawisko jak ulice szybko zamarzły. Wyjechawszy na drogi gminy Konopnica tego juz nie było, tam opony miały dobrą przyczepnośc, (tak jestem z tej gminy i chwale sobie odśnierzanie w niej).

  4. Wie ktoś jak wygląda trasa na Nałęczów z Lublina?

  5. Znowu jełopy zaspali…

  6. 19-tka odśnieżona i posypana. Da się? Da.

  7. Skarlenie obyczajów

    Oni nie mają lub już kończą im się pieniądze na utrzymanie dróg. PiS nas zadkuzyl i puścił z torbami. Kto tego nie dostrzega?

  8. Musiałem wczoraj zrobić spoko trasy po Lublinie. Nie było miejsca gdzie chociaż raz włączyła się kontrola trakcji podczas ruszania. Z wielkim bananem na twarzy mijałem nowiutkie SUVy które stały i smutno mieliły kółkami na wielosezonowych oponkach :). Na leasing ledwie starcza, ale na porządne gumy już niestety nie :(. I ta genialna technika ruszania: noga na gaz i resztę ma zrobić komputer albo opony mają wyciąć sobie drogę do asfaltu.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne szkolenia z samoobrony dla kobiet ruszają w Lublinie
Gminne Święto Ziemniaka w Suchocinie
Rusza kolejny cykl wykładów otwartych z historii sztuki. I ty możesz wziąć w nich bezpłatnie udział
Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy