Zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych

W okresie Wszystkich Świętych w rejonie cmentarzy zostanie zmieniona organizacja ruchu. W celu usprawnienia przejazdu w pobliżu nekropolii będą pracować także policjanci. Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej.

Cmentarz przy ul. Droga Męczenników Majdanka

W celu ułatwienia dojazdu do cmentarza przy ul. Droga Męczenników Majdanka od 28 października do 2 listopada na ul. Cmentarnej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu (od ul. Droga Męczenników Majdanka w stronę cmentarza). Wyjeżdżający będą kierowani jednokierunkową drogą gruntową (za punktami kamieniarskimi) w kierunku ronda im. Janusza Krupskiego. Na rondzie będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo (kierunek ul. Fabryczna), a pojazdy będą kierowane przez ul. Dekutowskiego do al. Witosa.

Dodatkowo, od 29 października do 1 listopada, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. L. Herc będzie działała trybie światła żółtego pulsującego. Tak samo, 1 listopada, będzie działała sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych przez ul. Droga Męczenników Majdanka znajdująca się między ul. Krańcową a ul. Sulisławicką.

Na ul. Droga Męczenników Majdanka, na odcinku od ul. L. Herc do ul. Grenadierów, środkowy pas ruchu zostanie przeznaczony do jazdy na wprost. Prawy pas będzie zaś służył do skrętu na teren Państwowego Muzeum na Majdanku. Ponadto, zostaną wprowadzone zakazy skrętu w lewo w ul. Lucyny Herc (jadąc od centrum) i na teren Muzeum na Majdanku (jadąc od strony Felina).

Dla odwiedzających groby bliskich dostępne będą parkingi: przed cmentarzem, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu przy ul. Droga Męczenników Majdanka 74, na ul. Dobrzańskiego (parking przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym).

Cmentarz przy ul. Lipowej

We wtorek 1 listopada od godz. 7.00 do 21.00 bezpłatnie dostępny będzie parking podziemny pod obiektem CHR Lublin Plaza. Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia, jak i ul. Obrońców Pokoju. Na parkingu znajdują się miejsca dla ok. 670 pojazdów. Szlabany wjazdowe i wyjazdowe będą podniesione.

Natomiast już od 29 października do 2 listopada na ul. Ofiar Katynia zatoka postojowa przy CHR Lublin Plaza będzie oznakowana dla pojazdów osób niepełnosprawnych. W celu wygenerowania dodatkowych miejsc postojowych, w tych dniach, zostaną przysłonięte znaki B-36 „zakaz zatrzymywania się” na ul. Głębokiej od ul. Narutowicza do ul. Raabego. Umożliwi to postój pojazdów wzdłuż tej ulicy.

Cmentarz przy ul. Pszczelej

We wtorek 1 listopada na ul. Pszczelej na odcinku od torów kolejowych do ul. Kukułczej zostanie wprowadzony jeden kierunek w celu uzyskania dodatkowych miejsc postojowych. Powrót spod cmentarza będzie się odbywał ulicami: Kukułczą, Letniskową do ul. Krężnickiej.

Cmentarz przy ul. Bełżyckiej

1 listopada na ul. Bełżyckiej w celu usprawnienia ruchu zostanie wprowadzony jeden kierunek od strony kościoła w Konopnicy do cmentarza. Wyjazd w stronę al. Kraśnickiej będzie się odbywał ul. Folwarczną, która również zostanie oznakowana jako jednokierunkowa.

Prosimy o korzystanie w maksymalnym stopniu z komunikacji zbiorowej.

Ułatwić odnalezienie grobu bliskich pomoże specjalna wyszukiwarka cmentarze.lublin.eu, która wskazuje szczegółowe lokalizacje w obrębie dwóch cmentarzach komunalnych: na Majdanku (Droga Męczenników Majdanka 71) i przy ul. Białej 3.

2016-10-26 16:51:02
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

4 komentarze

 1. No to Władziu,za bezpieczny weekend.

 2. Za bezpieczny 😉

 3. ja myślę że na wioskowych cmentarzach powinno się udostępnić ludziom wjazd autem pod sam pomnik bo pomimo iż parking jakieś 50m dalej jest caaaaaaaływ wolny to blokują ruch stając po obydwu stronach drogi przez co tworzą się gigantyczne korki…

 4. Z tyłu cmentarza przy M.Majdanka zrobili jednokierunkową zapieprzaja pod prąd jak wariaci pozdrawiam kapeluszniza z Golfa 5 co uszkodził lusterko w prawidłowo zaparkowanym samochódzie…… kto Żywy niech pędzi na cmentarz …..masakra…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.795zł 0.56%
  • GBP 5.2862zł 0.2%
  • EUR 4.5567zł 0.06%
  • CHF 4.1325zł 0.16%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja